Kazik Staszewski zaprasza na koncert Kultu po… islandzku [WIDEO]

/ 15 sierpnia, 2018

To z pewnością może być dla niektórych zaskoczenie, ale Kazik Staszewski wraz z zespołem Kult wystąpi po raz pierwszy w swojej karierze w Islandii. 30 września muzycy zagrają w sali koncertowej Eldborg w hali Harpa w stołecznym Reykiaviku. Z tej niezwykłej okazji wokalista postanowił nagrać specjalną zapowiedź po… islandzku z dedykacją dla tamtejszych fanów:

Musimy przyznać, że lider Kultu wypadł bardzo przekonująco, choć… nie jesteśmy całości w stanie przetłumaczyć. 

Poniżej natomiast możecie zapoznać się z szczegółową rozpiską „Pomarańczowej Trasy 2018”:

Nowy projekt Kazika

Wszyscy o tym dobrze wiemy, że Kazik Staszewski na nudę nie lubi narzekać i co jakiś czas powołuje do życia kolejny projekt muzyczny. 7 czerwca na rynku ukazała się debiutancka płyta zespołu Kazik + Zdunek Ensemble zatytułowana „Warhead”

To premierowy projekt Kazika Staszewskiego i Janusza Zdunka (jazzmana, trębacza Kultu), stworzony wspólnie z wybitnymi instrumentalistami. Artyści wzięli na warsztat klasykę brytyjskiego punku z lat 70. i stworzyli hipnotyzujące aranżacje, inspirowane jazzem i rockiem, wsparte charakterystycznym głosem Kazika 

– możemy przeczytać na stronie wytwórni S.P. Records. 

Singlem promującym wydawnictwo jest utwór „Wojny” (czyli „Warhead” z repertuaru UK Subs tylko, że z polskim tekstem, oczywiście autorstwa Staszewskiego), z którym możecie zapoznać się poniżej:

szy

KOMENTARZE

Przeczytaj także