Lady Pank wraz z gośćmi oddali hołd Korze podczas Top of the Top Sopot Festival [WIDEO]

/ 15 sierpnia, 2018

W dniach 14-16 sierpnia w Operze Leśnej w Sopocie odbywa się muzyczny festiwal Top of the Top Sopot Festival 2018. Wczoraj jednym z punktów programu była część zatytułowana „Forever Young”, poświęcony głównie utworom z lat osiemdziesiątych oraz dziewięćdziesiątych. 

Na sopockiej scenie pojawili się tacy wykonawcy jak m.in. Londonbeat, Beverly Craven, Ira, Elektryczne Gitary czy Felicjan Andrzejczak. Jej ukoronowaniem był natomiast jubileusz 35-lecia debiutanckiego płyty zespołu Lady Pank. Muzycy, wraz z zaproszonymi gośćmi, zaprezentowała wielkie przeboje ze wspomnianego albumu. 

Do Janusza Panaszewicza i spółki dołączył Tomasz Organek (zaśpiewał „Kryzysową narzeczoną”), Maciej Maleńczuk („Tańcz głupia tańcz”) oraz Kasia Kowalska („Zamki na piasku”). Grupa wykonała także swój późniejszy wielki hit – „Zawsze tam, gdzie ty” oraz – na samym początku swojego minikoncertu – „Mniej niż zero”. Natomiast na sam koniec formacja Lady Pank przygotowała niespodziankę i oddali hołd Korze wraz ze wspomnianymi gośćmi oraz Małgorzatą Ostrowską, która również wczoraj wystąpiła w Operze Leśnej. 

Artyści wykonali wspólnie jeden z najważniejszych utworów Maanamu, a mianowicie „Krakowski Spleen” pochodzący z trzeciego studyjnego albumu, „Nocny patrol” (1983). Poniżej możecie zapoznać się z fragmentem występu, który zamieściła telewizja TVN na swoim oficjalnym koncie na Instagramie:

Olga Aleksandra Sipowicz z domu Ostrowska, znana jako Kora, zmarła 28 lipca 2018 roku nad ranem w swoim domu w Bliżowie, po wieloletniej walce z chorobą nowotworową. O jej śmierci poinformował jej mąż, Kamil Sipowicz. 8 sierpnia, w Domu Przedpogrzebowym na Cmentarzu Wojskowym w Warszawie, odbyło się pożegnanie wokalistki. 

szy

KOMENTARZE

Przeczytaj także