Kevin Spacey uśmiercony w finałowym sezonie „House of Cards”

/ 5 września, 2018

Kariera aktorska Kevina Spaceya została złamana po tym, jak oskarżony został o molestowanie przez kilka kobiet. Miało to wpływ na między innymi na przyszłość świetnego i niezwykle popularnego serialu „House of Cards”, którego był głównym bohaterem i motorem napędowym sukcesu. Ostatecznie Netflix zdecydował, że nakręci finałowy sezon, w którym główną rolę zagra żona filmowego Francisa Underwooda, Claire Underwood (w tej roli Robin Wright).

Ale co z postacią, która odgrywała tak niebagatelną rolę w całej historii? – zadawali sobie pytanie fani serii. Znamy już odpowiedź, Francis Underwood został uśmiercony, co zaprezentowano na krótkim filmie:

W szóstym sezonie serialu powrócą Michael Kelly, Jayne Atkinson, Patricia Clarkson, Constance Zimmer, Derek Cecil, Campbell Scott oraz Boris McGiver. Warto także nadmienić, że do obsady dołączyli również nowi aktorzy: Diane Lane, Greg Kinneare, a także Cody Fern.

Premiera 2 listopada w Netflix.

Serial „House of Cards”, stworzony przez Beau Willimona, zadebiutował w 2013 roku i był pierwszym oryginalnym serialem platformy Netflix. Dotychczas mogliśmy zobaczyć 65 odcinków w pięciu sezonach. Produkcja odniosła oszałamiający sukces – do tej pory zebrała 53 nominacji i siedem nagród Emmy, w tym pierwszą w historii nagrodę w głównej kategorii dla serwisu streamingowego dla Davida Finchera za „wybitną reżyserię serialu dramatycznego”.

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także