Kiko Loureiro (Megadeth) wskazuje ulubiony utwór Metalliki

/ 28 maja, 2020

Choć na przestrzeni dekad relacje miedzy muzykami Metalliki i Megadeth układały się bardzo różnie, nie ma wątpliwości, że twórczość jednych wpływała na drugich. W składzie dowodzonej przez Mustaine’a formacji dochodziło do wielu zmian personalnych, a obecnie rolę gitarzysty pełni Kiko Loureiro.

Muzyk był uczestnikiem Q&A na Facebooku i zapytano go wówczas, jaka jest jego ulubiona piosenka Metalliki. Muzyk nie miał problemu z odpowiedzią:

Moim ulubionym utworem Metalliki jest „Mechanix”. Bardzo lubię ten zespół i pierwszy raz na żywo zobaczyłem go w 1989 roku w Sao Paolo w Brazylii. Miałem wtedy zaledwie 17 lat. Trudno było o dobre koncerty pod koniec lat 80. w Brazylii, więc możliwość zobaczenia koncertu promującego „…And Justice for All ” to było coś niezwykłego. Widziałem ich później kilka razy, miałem również możliwość grania z nimi na tych samych festiwalach, ale nic się nie zmieniło – najlepszy utwór to „Mechanix”.

To o tyle ciekawy wybór, że za „Mechanix” odpowiedzialny jest nie kto inny, jak Dave Mustaine, a kompozycja pojawiła się na jednym z dem Metalliki opublikowanych jeszcze przed premierą „Kill’em All”. Utwór był podstawą do powstania kawłka „The Four Horsemen”, natomiast jego właściwą wersję Dave Mustaine przygotował już pod szyldem Megadeth.

%%REKLAMA%%


REKLAMA

W sprzedaży jest już majowo-czerwcowy numer „Teraz Rocka”. Piszemy w nim między innymi o: Pearl JamDanzig, Judas Priest, Queen, Elektrycznych Gitarach, Katatonii i wielu innych.

Pismo dostępne jest również w naszym sklepie internetowym – pamiętaj, zamówienie pisma w sieci to obecnie najbezpieczniejsza i jednocześnie najwygodniejsza forma zakupu!

[ZAMÓW TERAZ]

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także