Budka Suflera udostępniła utwór nagrany z Felicjanem Andrzejczakiem [WIDEO]

/ 28 maja, 2020

„Niebo co dzień” to pierwszy, premierowy utwór Budki Suflera i Felicjana Andrzejczaka z planowanej wspólnie studyjnej płyty. Wydawnictwo zawierało będzie kompozycje, które przygotował nieżyjący już Romuald Lipko. Za słowa w poniższym utworze odpowiedzialny jest natomiast Tomasz Zaliszewski, a nagrano go w studiu Mietka Jureckiego.

Poniżej klip przygotowany do „Niebo co dzień”:

Po raz ostatni byliśmy razem w studio gdzieś w 1982 roku. Nagraliśmy wtedy między innymi „Jolkę”. W trakcie zeszłorocznych halowych koncertów, siedząc w garderobie wspólnie z Romkiem, Mietkiem, Felkiem zdaliśmy sobie sprawę, że prawie 40 lat współpracy i przyjaźni nie jest skomentowane żadną płytą. Więc, póki na to czas, to musimy to zrobić… Bardzo zrobić.

– napisano w opisie klipu.

%%REKLAMA%%

Na początku lutego w wieku 69 lat zmarł Romuald Lipko. Przegrał walkę z nowotworem. Muzyk współtworzył kultową Budkę Suflera od 1974 roku i był członkiem zespołu w każdym jego wcieleniu. Uznawany był za lidera formacji, która funkcjonowała nieprzerywanie do 2014 roku. Stanął również na jej czele podczas zeszłorocznej reaktywacji. Lipko był kompozytorem i multiinstrumentalistą – grał przede wszystkim na klawiszach, ale również na trąbce i gitarze basowej.


REKLAMA

W sprzedaży jest już majowo-czerwcowy numer „Teraz Rocka”. Piszemy w nim między innymi o: Pearl JamDanzig, Judas Priest, Queen, Elektrycznych Gitarach, Katatonii i wielu innych.

Pismo dostępne jest również w naszym sklepie internetowym – pamiętaj, zamówienie pisma w sieci to obecnie najbezpieczniejsza i jednocześnie najwygodniejsza forma zakupu!

[ZAMÓW TERAZ]

mg | fot. facebook

KOMENTARZE

Przeczytaj także