Kip Winger: Nie wiem, czemu Lars Ulrich rzucał lotkami w moją podobiznę

/ 14 kwietnia, 2019

Co uważniejsi miłośnicy teledysku do utworu „Nothing Else Matters” bez wątpienia pamiętają scenę, w której Lars Ulrich wyjmuje lotki z plakatu. Była to podobizna Kipa Wingera, wokalisty zespołu Winger, który po latach odniósł się do tej sprawy.

Lars Ulrich (Metallica) zajmie się tworzeniem soundtracków?

Choć drogi Metalliki i Winger nigdy się nie zeszły, to właśnie – z jakiegoś powodu – podobiznę Kipa Wingera niszczył Ulrich. Po wielu latach, bo teledysk powstał na początku lat 90., o sprawę zapytany został wokalista. Okazuje się, że Winger nie wie, o co właściwe chodziło:

Nigdy nie spotkałem Metalliki. Nie poznałem się z nimi aż do dziś. Nie mam pojęcia, dlaczego tak się stało – żadnego. To trochę niedojrzałe tak poniżać innych muzyków. Wydaje mi się, że oni wtedy byli na szczycie, byli największym zespołem w tamtym czasie, i mieli coś przeciwko mnie. Ale szczerze, nie mam pojęcia – pewnie trzeba ich o to zapytać.

Scena z lotkami i plakatem pochodzi z ujęć ze studia nagraniowego Metalliki, a można ją znaleźć pod koniec trzeciej minuty klipu:

Winger w swojej twórczości łączy wiele gatunków. Początkowo muzycy wykonywali glam rocka, później hard rocka i metal alternatywny. Zespół istnieje, z przerwami, od 1987 roku. Ma na koncie sześć wydawnictw, z których ostatnim jest „Better Days Comin'” z 2014 roku.

%%REKLAMA%%

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także