Kirk Hammett (Metallica) wskazuje ulubione utwory z „Master of Puppets”

/ 6 marca, 2019

Album „Master of Puppets” był niezwykle ważny w rozwoju i popularyzacji muzyki metalowej na świecie. Zdaniem wielu, to największe artystyczne osiągnięcie Metalliki. Choć wydawnictwo światło dzienne ujrzało w 1986 roku, wciąż budzi ogromne zainteresowanie. Zespół niezmiennie sięga po utwory z tego albumu na swoich koncertach.

Metallica wykonała jeden ze swoich utworów po raz pierwszy na żywo [WIDEO]

Niedawno na Twitterze jeden z fanów Kirka Hammetta zapytał go, który utwór z „Master of Puppets” jest jego ulubionym. Początkowo gitarzysta nie odpowiedział nic konkretnego, ale do pytania wrócił kilka godzin później i wskazał ulubione kompozycje:

Wszystkie utwory niezmiennie są świetne, ale osobiście? „The Thing That Should Not Be” oraz „Orion” – to moje ulubione kawałki z „Master of Puppets”.

Kirk Hammett jest współautorem pierwszego z wymienionych, a wybór jest o tyle zaskakujący, że zwykle nie jest wymieniany wśród najlepszych utworów znajdujących się na płycie. „Orion” natomiast jest kompozycją instrumentalną, która niezmiennie cieszy się ogromnym uznaniem. Jej współautorem jest nieżyjący Cliff Burton.

%%REKLAMA%%

Metallica wydała 1 lutego akustyczną płytę koncertową „Helping Hands… Live & Acoustic at The Masonic” tylko na winylu i w formie streamingu. To zapis charytatywnego koncertu z listopada 2018 roku na rzecz organizacji All Within My Hands, powołanej przez sam zespół.

Więcej o tej płycie i akustycznych koncertach Metalliki w marcowym numerze „Teraz Rocka”, który od kilku dni dostępny jest w sprzedaży.

mg | fot. Gage Skidmore

KOMENTARZE

Przeczytaj także