Kirk Hammett mówi, w czym Metallica jest lepsza od innych zespołów

/ 1 lutego, 2019

Metallica od zawsze dużą wagę przywiązywała do swoich koncertów i wciąż występy kalifornijskiego kwartetu cieszą się ogromnym powodzeniem. Kirk Hammett twierdzi, że to właśnie w nich tkwi siła zespołu.

Metallica udostępniła ponad 600 koncertów do odsłuchu

W wywiadzie dla „Cincinnati CityBeat” gitarzysta powiedział:

Brakuje teraz takich zespołów, które brzmiałyby jak my. Jest dużo wspaniałych grup, ale ludzie tęsknią za czymś, co jest prawdziwe. Jest w nas pewien autentyzm, którego może brakować innym współczesnym zespołom. Potrafimy zagrać coś, co jest prawdziwe, autentyczne i spójne. Myślę, że jest to ważne dla ludzi w dzisiejszych czasach, gdy duża część muzyki powstaje za naciśnięciem guzika. Ludzie mogą na nas liczyć, że zjawimy się z instrumentami i zagramy rzeczywiście na żywo. I tak robimy. Cokolwiek usłyszysz na płycie, jesteśmy w stanie zagrać na żywo. Nawet nie zliczę, ile zespołów tego dziś nie potrafi.

%%REKLAMA%%

O koncertowej kondycji Metalliki będzie można przekonać się już wkrótce także w Polsce. Metallica jakiś czas temu zapowiedziała powrót trasy „WorldWired Tour” do Europy. Grupa da 25 występów w 20 krajach między 1 maja a 25 sierpnia. Składać się na nią będą koncerty na stadionach, w parkach, a nawet na legendarnym zamku w Slane Castle. Co jednak najważniejsze – muzycy ponownie zagrają w Polsce – 21 sierpnia 2019 roku na Stadionie PGE Narodowym w Warszawie.

Koncert został całkowicie wyprzedany.

Przeczytaj też: Recenzja najnowszego filmu od Netflixa: Polar.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także