Kirk Hammett (Metallica) wskazał solo, którego stworzenie dało mu najwięcej satysfakcji

/ 4 czerwca, 2019

Dziennikarz z magazynu „Kerrang!” zapytał Kirka Hammetta, które gitarowe solo Metalliki jest jego zdaniem najlepsze i dało mu najwięcej satysfakcji podczas tworzenia. Po krótkim zastanowieniu gitarzysta opowiedział krótką historię:

Wydaje mi się, że solówka z „The Unforgiven”. Pamiętam, że pojawiłem się w studiu z samego rana z myślą o nagraniu wszystkich gitarowych zagrywek. Wtedy pojawił się producent Bob Rock, który powiedział, że to „je**ne gówno”. To była jedna z pierwszych sytuacji, gdy powiedziałem do niego: „Wciśnij przycisk nagrywania” i całe to gówno popłynęło. Wolę nagrywać tak solówki, ponieważ podoba mi się ta spontaniczność; to właśnie opisywane powstało mniej więcej w takich okolicznościach.

Utwór „The Unforgiven” pojawił się na płycie „Metallica”, która opublikowana została w sierpniu 1991 roku. Jest to największe komercyjne osiągnięcie zespołu, a ponadto metalowa płyta, która sprzedała się w największym jak do tej pory nakładzie.

Metallica przebywa obecnie w Europie, choć akurat muzycy mają przerwę. Potrwa ona do 8 czerwca, kiedy to grupa wystąpi w Irlandii. Następnie zespół wznowi objazd po europejskich stadionach, docierając także do Polski. Grupa zagra 21 sierpnia na stadionie PGE Narodowy w Warszawie, a towarzyszyć jej będzie Ghost Bokassa. Będzie to jeden z ostatnich koncertów tej trasy.

%%REKLAMA%%

Pod koniec sierpnia grupa powróci do San Francisco, gdzie we wrześni da dwa koncerty z orkiestrą symfoniczną z okazji 20. rocznicy wydania płyty „S&M”. Metallica wystąpi z orkiestrą po raz pierwszy od 1999 roku.

mg | fot. Gage Skidmore

KOMENTARZE

Przeczytaj także