Steven Van Zandt: To, co robiliście w Polsce było dla nas bardzo inspirujące

/ 4 czerwca, 2019

Steven Van Zandt najlepiej znany jest jako gitarzysta E Street Band, zespołu Bruce’a Springsteena, ale działa też jako artysta solowy pod szyldem Little Steven & The Disciples Of Soul. Niebawem po raz pierwszy wystąpi w Polsce, porozmawialiśmy więc z nim przed koncertem.

Bruce Springsteen udostępnił nowy utwór [WIDEO]

W 1984 roku, gdy ukazał się album „Born In The U.S.A.Bruce’a Springsteena, na zdjęciu Steven Van Zandt pozował w koszulce Solidarności. Gdy w tym samym roku wydał solowy album „Voice Of America” umieścił tam utwór pod tytułem „Solidarity”. Zapytaliśmy go, skąd wówczas u niego zainteresowanie tymi tematami. Odparł:

Na początku lat 80. studiowałem politykę, a zwłaszcza międzynarodowe ruchy wolnościowe. Solidarność była jednym z najważniejszych ruchów walczących o wolność. To był cudowny moment, gdy ludzie podnieśli się i zaczęli domagać demokracji i wolności. To, co robiliście w Polsce było dla nas bardzo symboliczne i inspirujące, chciałem to wspierać. Napisałem więc o tym piosenkę, a w solówkę wplotłem cytat z polskiego hymnu narodowego.

Poniżej możecie wysłuchać utworu „Solidarity”.

W tym roku Little Steven wydał album „Summer Of Sorcery”, który będzie promował na koncercie 7 sierpnia 2019 roku w Stodole. Tak zapowiada koncert:

Ujrzycie 15-osobowy skład i usłyszycie bardzo mocną muzykę. Wiem, że czasy są ciężkie, ale na dwie godziny zabierzemy was w inne miejsce. Z koncertu wyjdziecie silniejsi. To wam obiecuję.

%%REKLAMA%%

Podczas rozmowy Steven wyjawił nam też, że jest szansa na trasę koncertową Bruce’a Springsteena i E Street Band latem 2020 roku. Poprosiliśmy go, żeby powiedział Bruce’owi, żeby w końcu sprowadził E Street Band do Polski. Odparł:

Zobaczę, co się da zrobić!

Cały wywiad ze Stevenem Van Zandtem niebawem na łamach „Teraz Rocka”.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także