Kiss zarzuca dziennikarzowi brak szacunku za… koszulkę Iron Maiden

/ 10 stycznia, 2018

Nagranie pochodzi z 2012 roku, ale dopiero teraz trafiło do sieci. Dziennikarz z argentyńskiego kanału youtube’owego chciał przeprowadzić wywiad z zespołem Kiss, jednak muzykom nie spodobało się to, że ma na sobie koszulkę Iron Maiden.

Ugly Kid Joe ponownie zagra w Polsce

Na poniższym filmie widać, jak Paul Stanley przerywa dziennikarzowi, wskazuje na jego koszulkę i mówi:

Kiss literuje się K-I-S-S. To nie jest Kiss, popełniłeś błąd.

Dziennikarz odpowiada, że założył koszulkę Iron Maiden specjalnie na ten wywiad. W tym momencie Gene Simmons prosi kogoś z obsługi o przyniesienie koszulki Kiss i pyta:

Czy jeśli podczas wywiadu z Iron Maiden nosiłbyś koszulkę Kiss, byłoby to w porządku?

Paul następnie sugeruje, że dziennikarz celowo założył złą koszulkę, żeby dostać koszulkę Kiss za darmo. Następnie mówi:

Uwielbiamy Steve’a, uwielbiamy Bruce’a, uwielbiamy Nicko, uwielbiamy ich wszystkich, ale przyszedłeś na koncert Kiss, jesteś w naszym domu. Wykazujesz brak szacunku.

Dziennikarz w końcu zakłada swoją koszulkę na lewą stronę, co Gene kwituje słowami:

Wyglądasz teraz znacznie lepiej.

W końcu koszulka Kiss zostaje dostarczona i wywiad może się rozpocząć.

Członkowie Kiss przesadzili, czy wykazali się przewrotnym poczuciem humoru?

Jedno nie ulega wątpliwości: zespół Kiss przywiązuje wręcz obsesyjną wagę do swojego wizerunku, co często kończyło się sądowymi pozwami o plagiat. Są jednak artyści, którzy uniknęli gniewu Kiss, choćby Bruce Springsteen, którego piosenka „Outlaw Pete” może kojarzyć się z przebojem „I Was Made For Lovin’ YouKiss. Dlaczego zespół tym razem nie upomniał się o należne mu pieniądze? Basista rozbrajająco wyznał w „The Guardian”:

Kiss pozwał mnóstwo ludzi [o plagiat] i wygrał. Ale są osoby, których nie pozwaliśmy. Nie pozwaliśmy Bruce’a Springsteena o „Outlaw Pete”. Lubimy Springsteena, więc go nie pozwaliśmy.

Gitarzysta Kiss, Paul Stanley, wykazał się większą wyrozumiałością, twierdząc, że podobieństwo melodii musi być przypadkowe.

Jestem przekonany, że nie wsłuchiwał się w nasz numer. To może przeniknąć do twórczości każdego. Nie można kogoś winić za kreatywność.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także