KK Downing (KK’s Priest) wskazuje najlepszego metalowego wokalistę świata

/ 16 października, 2023


Kto jest najlepszym metalowym wokalistą według KK Downinga? Wybór gitarzysty mówi wszystko.


KK Downing przez lata był gitarzystą Judas Priest, a teraz stanął na czele swojego zespołu, KK’s Priest, z którym niedawno wydał drugi album zatytułowany „The Sinner Rides Again”.

W wywiadzie dla Masa Ito gitarzysta KK’s Priest powiedział, kto jego zdaniem jest dziś najlepszym wokalistą na świecie. Downing wskazał obecnego wokalistę KK’s Priest, a byłego wokalistę Judas Priest, czyli Tima „Rippera” Owensa:

Uważam, że Owens jest najlepszym metalowym wokalistą. Ma dziś najlepszy głos na tej planecie. Jest lepszy niż kiedykolwiek. Jest świetny i trzeba mu to przyznać. Dlatego jest w tym zespole.

W wywiadzie dla „Teraz Rocka” Tim „Ripper” Owens zapytany, czy jakoś specjalnie dba o swój głos, powiedział:

Staram się to robić, szczególnie jeśli jestem w trasie: dużo śpię, piję dużo wody, nie szlajam się po nocach, nie mówię dużo. Ale generalnie po prostu mam nadzieję, że dam radę śpiewać (śmiech). Nie praktykuję dużo ćwiczeń rozgrzewających. W tej chwili mój głos jest w szczytowej formie. Głos to dziwny instrument. Możesz o niego dbać, a pewnego dnia i tak się obudzić i stwierdzić, że nie dasz rady śpiewać. Są okresy, gdy śpiewanie przychodzi mi z wysiłkiem i nawet nie wiem, dlaczego tak jest. Każdy wokalista jest inny, a teraz idzie mi całkiem dobrze.

Cały wywiad z Ripperem znajdziecie w październikowym numerze „Teraz Rocka”, który jest już w sprzedaży.

PAŹDZIERNIKOWY TERAZ ROCK – KUP ONLINE

KOMENTARZE

Przeczytaj także