K.K. Downing powróci do Judas Priest? Gitarzysta stawia warunek

/ 7 stycznia, 2019

K.K. Downing opuścił skład Judas Priest w 2011 roku, jednak od pewnego czasu wyraża chęć powrotu do grupy, zwłaszcza gdy Glenn Tipton zmuszony został zaprzestać koncertowanie z powodów zdrowotnych.

K.K. Downing nigdy nie był fanem Led Zeppelin ani Black Sabbath

W wywiadzie dla „Backstage Axxess” K.K. Downing przyznał, że chętnie znów wystąpiłby na scenie z Judas Priest, ale musiałby zostać o to poproszony w odpowiedni sposób:

W przemyśle muzycznym nigdy nie powinno się mówić nigdy. Wszystko sprowadza się do tego jak bym został o to poproszony i w jakich okolicznościach. Gdybym odebrał telefon i usłyszał: „K.K., masz ochotę to zrobić? Bardzo byśmy chcieli, żebyś do nas wrócił na tę wyjątkową okazję” wtedy zacząłbym się nad tym zastanawiać. Ale jeśli usłyszałbym: „Parę osób z wytwórni pytało, czy z nami nie zagrasz” to coś zupełnie innego. Może nie każdy jest tak wrażliwy jak ja, ale chodzi o sposób, w jaki pytasz.

Może mógłbym znowu zagrać z Judasami, gdyby zapytali „czy zechciałbyś to zrobić”, a nie „czy możesz to zrobić?” albo „trzeba to zrobić”. Jeśli powiedzą: „Czy myślisz, że mógłbyś to dla nas zrobić?” To ogromna różnica. Piłeczka nie leży po mojej stronie.

Z jakiej okazji K.K. Downing mógłby powrócić do Judas Priest?

Na przykład, gdybyśmy zostali wprowadzeni do Rock And Roll Hall Of Fame. Takie rzeczy zdarzają się tylko raz w życiu. Pewnych rzeczy się nie odmawia. Chciałbym być tego częścią, niezależnie w jaki sposób by mi to zaproponowano.

Grupa Judas Priest jednak nie wykazywała w ostatnim czasie, by rozważała powrót gitarzysty.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także