Philip Anselmo wskazuje płytę Metalliki, która nigdy nie powinna powstać

/ 7 stycznia, 2019

Philip Anselmo w wywiadzie dla portalu „Metal Hammer” odpowiedział na kilka interesujących pytań. Jedno z nich brzmiało: „Jaki album nigdy nie powinien powstać?”. Były wokalista Pantery wskazał „Load” zespołu Metallica.

Lars Ulrich wyjawia największą obawę związaną z Metallicą

Philip Anselmo powiedział o „Load”:

Jest to po prostu okropna płyta. Nie czaję jej. Jeśli już chcesz wydać taki album zrób to w formie jakiegoś projektu pobocznego.

Wydany w 1996 roku album „Load” pokazał łagodniejsze, bardziej inspirowane bluesem i country oblicze zespołu Metallica. Choć płyta wywołała kontrowersje, okazała się wielkim sukcesem komercyjnym. Album dotarł na szczyty list przebojów, a w samych Stanach Zjednoczonych sprzedał się w nakładzie przekraczającym 5 milionów egzemplarzy. Z tego albumu pochodzą przeboje „Until It Sleeps”, „Mama Said” i „King Nothing”.

Na okładce płyty wykorzystano pracę Andresa Serrano. Ostatnio Lars Ulrich wskazał tę okładkę jako swoją ulubioną ze wszystkich płyt Metalliki.

A czy według Was jakaś płyta Metalliki nie powinna powstać? Odpowiedzcie w ankiecie i komentarzach.

Metallica powróci do Polski już 21 sierpnia 2019. Grupa wystąpi na stadionie PGE Narodowy w Warszawie. Przed nią zaprezentuje się szwedzki zespół Ghost.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także