Kluby w Wielkiej Brytanii się otwierają, ale wymagany „paszport zdrowotny”

/ 4 lutego, 2021


Dwa angielskie kluby muzyczne otworzą się na próbę, jednak żeby wejść do środka trzeba będzie posiadać specjalny „paszport”.


Kluby na całym świecie zastanawiają się, jak otworzyć swoje podwoje, aby spełniać warunki rygoru sanitarnego. Londyński 100 Club oraz The Exchange w Bristolu chcą zastosować „zdrowotny paszport”. W rzeczywistości jest to aplikacja „You Check”, która będzie przechowywała informacje o stanie zdrowia uczestnika.

Przedstawiciel „You Check”, Fred Kreftling, powiedział w wywiadzie dla „Event Industry News”:

Współpracujemy z producentem testów, które wykazują 97-procentową skuteczność wykrywania wirusa. W przypadku COVID okres inkubacji wynosi 2-5 dni. Oznacza to, że w ciągu 48 godzin po wykonaniu testu możesz bezpiecznie pójść na koncert.

W marcu we wspomnianych klubach mają się odbyć koncerty przy udziale 25% publiczności. Organizatorzy mają nadzieję, że w kolejnych miesiącach będzie można zwiększyć obłożenie klubu. Ponadto 100 Club ogłosił, że zamontował u siebie specjalny system wentylacji, który jest w stanie usunąć 99,99% patogenów, w tym wirusów, z powietrza.

KOMENTARZE

Przeczytaj także