Kolejna słynna powieść Stephena Kinga doczeka się ekranizacji

/ 24 lipca, 2018

Buick 8” to powieść Stephena Kinga wydana w 2002 roku (w Polsce w 2003) przedstawiająca wydarzenia, jakie toczą się wokół tajemniczego samochodu, obdarzonego nadprzyrodzonymi możliwościami. Wkrótce mają ruszyć prace nad przeniesieniem jej na ekran.

Dorosła obsada "To" pracuje na planie filmu

Napisaniem scenariusza i wyreżyserowaniem filmu ma zająć się William Brent Bell, który w 2016 roku wyreżyserował horror „The Boy”, a w 2012 roku „Demony” („The Devil Inside”). Nie wiadomo jeszcze, kto zagra w rolach głównych i kiedy film trafi na ekrany.

Znacznie szybciej możemy spodziewać się kolejnej części filmu „To”. Trwają już prace nad „To: rozdział 2”, którego akcja będzie toczyła się 27 lat po wydarzeniach z pierwszej części. Jakiś czas temu ujawniono, kto wcieli się w dorosłych członków „Klubu frajerów” – będą to James Ransone i Andy Bean. Pierwszy z nich wcieli się w postać Eddiego, a drugi w Stanleya. Ponadto wiadomo, że dorosłą Beverly zagra Jessica Chastain, Billa James McAvoy, a Ritchiego Bill Harder. W rolę klauna Pennywise’a, podobnie jak w części pierwszej, wcieli się Bill Skarsgård.

Premiera drugiej części filmu „To” planowana jest na 6 września 2019 roku.

Pierwsza część filmu „To” okrzyknięta została jednym z najlepszych horrorów 2017 roku. Film zarobił ponad 700 milionów dolarów i zebrał pozytywne recenzje. W serwisie „Rotten Tomatoes” zdobył on 85% i średnią ocen 7,2/10 na podstawie 311 recenzji.

Ponadto jesienią zeszłego roku ogłoszono, że powstanie nowa ekranizacja słynnej powieści Stephena KingaPet Sematary” (w polskim tłumaczeniu „Smętarz dla zwierzaków” lub „Cmętarz zwieżąt”) z 1983 roku. Póki co niewiele wiadomo na temat nowej ekranizacji, poza tym, że reżyserią zajmą się Kevin Kolsch i Dennis Widmyer, a scenariusz pisze Jeff Buhler.

Jeszcze nie znamy daty premiery nowej ekranizacji „Pet Sematary”, ani kto wcieli się w główne role.

Obie książki Kinga doczekały się wersji filmowej na przełomie lat 80. i 90.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także