Elmarie Wendeal („Trzecia planeta od Słońca”) nie żyje

/ 22 lipca, 2018

Elmarie Wendel wcieliła się w rolę Mamie Dubcek, która wynajmowała głównym bohaterom mieszkanie. O jej śmierci poinformowała jej córka.

Elmarie Wendel urodziła się w 1928 roku w stanie Iowa i od dziecka występowała na scenie. Stamtąd przeniosła się do Nowego Jorku, gdzie odniosła sukces na Broadwayu. Na początku lat 80. zaczęła występować w amerykańskich serialach, jednak największą sławę przyniósł jej serial „Trzecia planeta od Słońca” nadawany przez stację NBC w latach 1996-2001.

Trzecia planeta od Słońca” był serialem komediowym o przybyłych na Ziemię kosmitach, którzy przyjęli ludzkie formy. Serial cieszył się dużym powodzeniem i miał gwiazdorską obsadę. W głównej roli występował John Lithgow, który wcielił się w przywódcę kosmitów udając roztargnionego profesora fizyki kwantowej Dicka Solomona, a w pozostałych rolach mogliśmy zobaczyć także Kristen Johnston i Wayne’a Knighta. W serialu zabłysnął nastoletni wówczas Joseph Gordon-Levitt, który później zagrał w takich filmach, jak „Incepcja”, „50/50”, „Mroczny rycerz powstaje”, „Sin City” i „Snowden”, a także w pewnych kręgach kultowej, choć niszowej produkcji „Hesher”, w której wcielił się w rolę mającego obsesję na punkcie Metalliki wykolejeńca.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także