Kombi przygotowało teledysk na 100-lecie niepodległości Polski [WIDEO]

/ 5 listopada, 2018

Zespół Kombi w składzie Sławomir Łosowski, Zbigniew Fil, Karol Kozłowski i Tomasz Łosowski postanowił podzielić się z fanami nowym utworem zatytułowanym „Jaki jest wolności smak”. Jest to kompozycja o tyle wyjątkowa, że powstała w związku ze świętowaniem 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Tal grupa tłumaczy decyzję o przygotowaniu wspomnianego singla:

Tematem piosenki jest wolność i konieczność walki o nią, gdy jest odebrana lub zagrożona. W tekście piosenki mowa jest między innymi o tym, że smaku wolności z reguły nie znają nawet Ci, którzy podejmują o nią walkę. Walka o wolność jest sprawą honoru, bo nie da się żyć na kolanach. Piosenka, a wraz z nią prezentowany w mediach wideoklip autorstwa Filipa Ignatowicza, to wyraz wdzięczności dla pokoleń, które walczyły o wolność Polski i dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnym kraju.

Kombi zaprezentowało animowany teledysk autorstwa Filipa Ignatowicza:

Kilka słów na temat  postanowił powiedzieć również lider Kombi, Sławomir Łosowski:

Od zawsze mam poczucie wdzięczności dla poprzednich pokoleń rodaków za dzisiejszą Polskę – zarówno dla tych, którzy w walce oddali swoje życie za nią, jak i tych, którzy skazani na poniewierkę i życie w nędzy, nosili w sercu marzenie o wolnej Ojczyźnie. Czuję się zobowiązany do pamięci o nich. Dlatego dzisiaj, w niepodległej Polsce, gdy w pełni korzystam z wolności i nikt mi nie mówi, jak mam żyć i co mam grać, wyrażam muzyką swoją radość z niepodległości.

Kilka miesięcy temu zespół Kombi przypomniał o sobie publikując inną okolicznościową kompozycję – „Polska drużyna”, która powstała w związku z mistrzostwami świata w piłce nożnej.

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także