Komety singlem zapowiadają nowy album [AUDIO]

/ 18 czerwca, 2018

Nowy album Komet opublikowany zostanie nakładem Thin Man Records i pojawi się na rynku w 2019 roku. Wydawnictwo dowodzonego przez Lesława zespołu zapowiada opublikowany właśnie singiel „Upiory w Szuwarach”, który utrzymany jest w znanej od lat stylistyce warszawskiego trio.

Po paru eksperymentalnych płytach nasz comebackowy singel „Upiory w Szuwarach” to powrót do szlachetnej prostoty w duchu The Kinks.

– powiedział serwisowi Onet.pl Lesław.

Polski zespół doceniony na festiwalu Primavera

Wspomniany singiel możecie znaleźć poniżej:

Komety, jako naturalny następca zespołu Partia, istnieje nieprzerwanie od 2003 roku, choć swój pierwszy występ pod tym szyldem mieli już w 2002 roku – pojawili się w filmie „Głośniej od bomb” Przemysława Wojcieszka. Od samego początku na czele formacji stoi Lesław, który nie tylko śpiewa i gra na gitarze, ale również jest autorem tekstów i muzyki Komet. Obecnie wspomagają go basista Riczmond i perkusista Dżony, ale zespół na przestrzeni lat przechodził liczne zmiany kadrowe.

Grupa w swojej twórczości inspiruje się punk rockiem i rockabilly, natomiast teksty dotyczą najczęściej Warszawy, czyli miasta, z którego wywodzą się Komety.

mg | fot. Rafał Wójcik (Analog Photo Style)

KOMENTARZE

Przeczytaj także