Konsola, na której nagrywano „The Dark Side of the Moon”, na sprzedaż

/ 6 marca, 2017

Dokładnie 27 marca na aukcję w Nowym Jorku, zostanie wystawiony studyjny sprzęt, na którym nagrywali Pink Floyd, a także chociażby Paul McCartney, The Cure czy Kate Bush.

Pink Floyd – niebawem ukażą się boxy z niepublikowanym materiałem

Chodzi tu o konsolę TG12345 MK IV, która znajdowała się w słynnym studiu przy Abbey Road, a dokładnie w Studiu 2. Używana była w latach 1971-1983. Właśnie na niej utwory swoje rejestrował zespół Pink Floyd przy okazji albumu „The Dark Side of the Moon”. Mowa o „Time”, „Money”, „Us and Them” czy „The Great Gig in the Sky”

Spodziewane jest, że urządzenie osiągnie sześciocyfrową wartość podczas wspomnianej licytacji. Brian Gibson, były inżynier w Abbey Road Studios, który jest uznawany za jeden z autorytetów w tej dziedzinie, powiedział, że to „najlepsza konsola, jaką do tej pory skonstruowano”.

W rozmowie z Goldmine, Katherine Schofield (szef Entertainment Memorabilia w Londynie) stwierdziła:

Jesteśmy niezwykle podekscytowani, że możemy zaoferować tak ważną rzecz, która była wykorzystywana przez znane zespoły i legendarnych artystów.

Związek z jednym z najważniejszych brytyjskich zespołów, Pink Floyd, podkreśla fakt, że konsoli daleko do bycia zwyczajną.

Konsola TG12345 MK IV

Longplay „The Dark Side of the Moon” ukazał się 24 marca 1973 roku. Płyta spędziła łącznie 923 tygodni na amerykańskiej liście Billboard 200, co jest absolutnym rekordem. Dlatego też album Pink Floyd jest najlepiej sprzedającym się albumem wszech czasów. Do tej pory sprzedano ponad 50 milionów egzemplarzy. W 2003 roku został sklasyfikowany na 43. miejscu na liście 500 najlepszych albumów wszech czasów według czasopisma „Rolling Stone”.

Roger Waters zapowiada nowy krążek

Kilkanaście dni temu dowiedzieliśmy się, że nowy album Rogera Watersa zatytułowany będzie „Is This The Life We Really Want?”. Solowe wydawnictwo muzyka, pierwsze od 1992 roku, opublikowane zostanie 19 maja tego roku. Za produkcją odpowiedzialny będzie Nigel Godrich, najbardziej znany ze współpracy z Radiohead. 

To tak naprawdę płyta o miłości – o czym zresztą są wszystkie moje płyty. Rozmyślam nie tylko nad tym, dlaczego zabijamy nasze dzieci. Zastanawiam się też nad chwilami pełnymi miłości – jeśli dane jest nam jej doświadczyć – i pozwalam tej miłości rozświetlać wszystko i wszystkich

– tak o nadchodzącym albumie mówił Waters kilka miesięcy temu.

Były basista Pink Floyd ma także plany koncertowe. W maju rozpocznie trasę „Us+Them”, podczas której odwiedzi Stany Zjednoczone oraz Kanadę. Tournee zakończy się pod koniec października. 

Na swoim Facebooku artysta podzielił się krótkim klipem, dzięki któremu możemy zapoznać się kilkoma sekundami materiału, który znajdzie się na nowym albumie. 

szy

KOMENTARZE

Przeczytaj także