Kontrowersyjny zakaz na słynnym festiwalu

/ 9 stycznia, 2018

W dniach od 13 do 15 kwietnia i od 20 do 22 kwietnia w Kalifornii odbędzie się tegoroczna edycja festiwalu Coachella. Na festiwalu, na którym do tej pory występowały takie gwiazdy, jak Tool, Red Hot Chili Peppers, Radiohead, AC/DC, Jack White czy Guns N’ Roses, w tym roku głównymi gwiazdami będą The Weeknd, Beyoncé, oraz Eminem. Ale to nie koniec kontrowersyjnych niespodzianek.

Zdelegalizować black metal?

Organizatorzy Coachelli postanowili, że całkowicie zakażą używania na terenie imprezy marihuany. Sęk w tym, że od 1 stycznia 2018 roku marihuana jest całkowicie legalna w Kalifornii, gdzie odbywa się festiwal. Organizatorzy jednak są nieugięci. Na swojej stronie internetowej piszą:

Sorry, ziomuś. Marihuana i produkty zawierające marihuanę są zabronione na terenie festiwalu Coachella Valley Music and Arts. Także w 2018 roku i w latach kolejnych. Jeśli coś się zmieni, poinformujemy w tym miejscu.

W tym roku na Coachelli dominować będzie muzyka rap i pop. Dla fanów rocka największymi atrakcjami będą zespoły A Perfect Circle, War On Drugs, alt-J oraz Fleet Foxes.

Inni ogłoszeni wykonawcy to między innymi: St. Vincent, Vince Staples, SZA, Cardi B, HAIM, Jamiroquai, Migos, Tyler the Creator, Chromeo, Miguel, King Krule, Portugal. the Man i Soulwax.

The Coachella Valley Music and Arts Festival wystartował w 1999 roku, a jego głównymi gwiazdami byli Beck, Tool, Rage Against The Machine i A Perfect Circle. Pomysł zorganizowania tego festiwalu sięga jednak 1993 roku, kiedy to Pearl Jam, bojkotując wielkie agencje koncertowe, postanowił w tym miejscu zorganizować własny koncert. Odpowiedzialny za organizację koncertu Paul Tollett wpadł na pomysł organizowania cyklicznego festiwalu. Co roku Coachellę odwiedza około 200 tysięcy osób. Zeszłoroczna edycja, której gwiazdami byli Radiohead, Lady Gaga i Kendrick Lamar zarobiła rekordową kwotę 114,6 miliona dolarów.

W miejscu Coachelli, w październiku 2016 roku zorganizowany został festiwal Desert Trip, którego gwiazdami byli The Rolling Stones, Bob Dylan, The Who i Roger Waters.

rf

KOMENTARZE
Tagi:

Przeczytaj także