David Bowie niezwykle popularny wśród polskich użytkowników Spotify [RANKING]

/ 9 stycznia, 2018

David Bowie, gdyby żył, wczoraj obchodziłby swoje urodziny. Z tego powodu szwedzka platforma streamingowa Spotify udostępniła w sieci listę państw, w których muzyka artysty jest najbardziej popularna. Co ciekawe – w czołowej dziesiątce znalazła się również Polska. Może to zaskakiwać. 

Niepublikowana wersja „Let's Dance” Bowiego w sieci

O tym, że David Bowie był jednym z najbardziej wszechstronnych i nietuzinkowych postaci w historii rocka, nie trzeba chyba nikogo przekonywać. W wielu krajach bardzo doceniany, w innych – nie do końca. Do tej pory wydawało się, że nasz kraj znajduje się w tej drugiej grupie. Wystarczy przypomnieć, że w 1997 roku Bowie miał po raz pierwszy przyjechać do Polski, ale koncert w Gdańsku nie doszedł do skutku z powodu bardzo słabej sprzedaży biletów. Przepadła nam wówczas jedyna okazja – jak się później okazało – żeby zobaczyć Kameleona Rocka na żywo nad Wisłą. 

Jak widać jednak, obecnie David Bowie jest o wiele bardziej popularny w naszym kraju. Tak wynika przynajmniej z zestawienia, które przygotował serwis Spotify. Okazuje się, że w Polsce znajduje się mnóstwo fanów, którzy chętnie odsłuchują jego utwory na tej platformie streamingowej. Polska znalazła się na 10. miejscu w zestawieniu państw, w których najchętniej słucha się kompozycji z repertuaru tego wielkiego artysty.

 1. Irlandia
 2. Islandia
 3. Wielka Brytania
 4. Nowa Zelandia
 5. Grecja
 6. Australia
 7. Włochy
 8. Belgia
 9. Hiszpania
 10. Polska

Może także się przekonać, które jego utwory są najpopularniejsze nad Wisłą. Tak prezentuje się pierwsza „dziesiątka”: 

 1. Starman
 2. Rebel Rebel
 3. Space Oddity
 4. Let’s Dance (wersja zremasterowana z 1999)
 5. Moonage Daydream
 6. Life On Mars?
 7. Let’s Dance (wersja singlowa)
 8. Lazarus
 9. Ziggy Stardust
 10. Changes

Na koniec w ramach ciekawostki udostępniamy listę miast w naszym kraju, w których najczęściej słucha się muzyki tego wielkiego artysty:

 1. Lubin (woj. dolnośląskie)
 2. Mikołów (woj. śląskie)
 3. Kraków (woj. małopolskie)
 4. Wieliczka (woj. małopolskie)
 5. Łódź (woj. wielkopolskie)
 6. Gdynia (woj. pomorskie)
 7. Dębica (woj. podkarpackie)
 8. Warszawa (woj. mazowieckie)
 9. Sopot (woj. pomorskie)
 10. Piła (woj. wielkopolskie)

David Bowie zmarł niespodziewanie 10 stycznia 2016 roku, dwa dni po premierze swojego ostatniego studyjnego albumu „Blackstar”. Niespodziewanie dla nas, jednak niedługo później okazało się, że doskonale wiedział o swojej chorobie i rychłej śmierci, czego dowodem mogą są utwory znajdujące się na jego pożegnalnej płycie. David Bowie zmarł na raka wątroby, z którym zmagał się przez półtora roku.

szy

KOMENTARZE

Przeczytaj także