Zespół Elvisa Presleya po raz pierwszy w Polsce

/ 9 stycznia, 2018

TCB Band to legendarny zespół, w którego skład wchodzą gitarzysta James Burton, klawiszowiec Glen D. Hardin i perkusista Ron Tutt. To oni akompaniowali Elvisowi Presleyowi od 1969 roku aż do śmierci w 1977.

Niepublikowane nagranie Davida Bowiego w sieci

15 stycznia 2018 roku na pierwszym i jedynym koncercie w Polsce wystąpią muzycy grający u boku Elvisa w okresie jego największej sławy. Koncert odbędzie się w warszawskim Teatrze Palladium o godzinie 20:00.

TCB Band towarzyszyli Elvisowi począwszy od legendarnych koncertów w Las Vegas w 1969 roku, po serię występów w nowojorskim Madison Square Garden i podczas historycznego koncertu „Aloha From Hawaii” ze stycznia 1973 roku, transmitowanego na cały świat za pośrednictwem satelity, aż po ostatnie występy w Las Vegas tuż przed śmiercią Króla Rock’n’Rolla. Nigdy jednak za życia Elvisa Presleya nie dotarli do Europy.

Członkowie zespołu pełnili także rolę muzyków studyjnych pracując z Elvisem przy jego najważniejszych przebojach z lat siedemdziesiątych. To ich  brzmienie słychać na płytach „He Touched Me” (nagrodzone Grammy Award), gwiazdkowym „Elvis Sings The Wonderful World Of Christmas”, „Good Times”, „Promised Land” czy ostatnich longplayach artysty – „From Elvis Presley Blvd. Memphis, Tennessee” i „Moody Blue”, zarejestrowanych w posiadłości Elvisa w Graceland, w pokoju zwanym Jungle Room.

W europejskie tournee muzycy ruszyli dopiero po śmierci Króla Rock'N'Rolla i od wielu lat z powodzeniem wypełniają największe koncertowe sale. W 2018 roku TCB Band po raz pierwszy przyjedzie do Polski.

Obok członków grupy TCB Band na scenie wystąpi Terry Blackwood i kwartet The Imperials współpracujący z Elvisem Presleyem od 1966 roku. Przeboje Króla Rock'n'Rolla przypomni natomiast charyzmatyczny wokalista Dennis Jale.

Koncert w Warszawie jest częścią tegorocznej trasy artystów w Europie obejmującej m.in. Londyn, Oslo, Dublin i Wiedeń.

Bilety wciąż w sprzedaży.

 

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także