Korn chce nagrać płytę z przeróbkami

/ 17 lipca, 2019

Wokalista zespołu Korn, Jonathan Davis, przyznał w rozmowie z „Sam Coare”, że marzy mu się nagranie płyty z przeróbkami.

Jonathan Davis wskazuje album, którego stworzenie było najtrudniejsze

W wywiadzie powiedział:

Mam taką nadzieję, że nam się uda. Mamy już cztery albo pięć przeróbek i kiedy uzbieramy na całą płytę, prawdopodobnie kiedyś ją nagramy.

Ale za każdym razem, kiedy się za to zabieramy, przychodzi menadżer i mówi: „Są do kitu. Dlaczego chcecie to wypuszczać?”. A mamy w zanadrzu naprawdę dobre przeróbki. Mam nadzieję, że pewnego dnia taka płyta ujrzy światło dzienne.

Zespół Korn w przeszłości chętnie sięgał po materiał innych artystów. Na jego koncertach i na jego płytach można było usłyszeć między innymi „One” Metalliki, „Creep” Radiohead, „Another Brick In The Wall” Pink Floyd i „Word Up!” Cameo.

Tymczasem Korn przygotowuje się do wydania nowego albumu studyjnego. „The Nothing” ukaże się 13 września. O nowej płycie Davis powiedział magazynowi „Kerrang!”:

To płyta, z której jestem naprawdę, naprawdę, naprawdę dumny. Bardzo ciężko na to pracowałem. Podobnie jak pozostali muzycy, którzy wykonali kawał dobrej roboty. To bardzo mroczny album.

W zasadzie to jest płyta opowiadająca o wszystkich rzeczach, które przytrafiły mi się w ubiegłym roku [żona wokalisty zmarła w sierpniu 2018 roku – przyp. mg]. Jest dla mnie bardzo emocjonalna, ale tak musiało być. Nie mogę się doczekać, aż ludzie jej posłuchają. Naprawdę poświęciłem wiele czasu, żeby osiągnąć taki efekt. Nie ingerował w to żaden producent. Pojawiały się osoby, które chciały, abym to zrobił tak, a tamto inaczej – wszyscy dorzucali swoje trzy grosze. Ostatecznie zdecydowałem się ich wszystkich wywalić i powiedziałem: „Skończę, kiedy skończę”. Zamknąłem się w studiu, wiele czasu poświęciłem na rozmyślanie, uzdrawiałem się tworząc moją sztukę. Kilka miesięcy później wyszedłem, a praca została wykonana. Nie mogę się doczekać, aż tego posłuchasz.

%%REKLAMA%%

Trakclista „The Nothing”:

 1. The End Begins
 2. Cold
 3. You’ll Never Find Me
 4. The Darkness is Revealing
 5. Idiosyncrasy
 6. The Seduction Of Indulgence
 7. Finally Free
 8. Can You Hear Me
 9. The Ringmaster
 10. Gravity Of Discomfort
 11. H@rd3r
 12. This Loss
 13. Surrender To Failure

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także