Korpiklaani, Turisas oraz Trollfest na czterech koncertach w Polsce

/ 3 sierpnia, 2018

Skandynawskie grupy – Korpiklaani, Turisas oraz Trollfest – odwiedzą kolejno: Kraków, Warszawę, Gdańsk oraz Wrocław. Korpiklaani przyjedzie do Polski promować swój najnowszy album „Kulkija”, który ukaże się 7 września nakładem Nuclear Blast Records.

Koncerty odbędą się w następujących miejsach:

  • 15 marca (piątek) 2019 – Kraków "Kwadrat"
  • 16 marca (sobota) 2019 – Warszawa "Progresja"
  • 17 marca (niedziela) 2019 – Gdańsk "B90"
  • 20 marca (środa) 2019 – Wrocław "A2"

Istniejąca od 2003 roku i pochodząca ze słynnego z zawodów w sportach zimowych Lahti fińska formacja Korpiklaani, jest polskim fanom folk metalu od lat doskonale znana. Praktycznie nie było w ostatnich latach trasy koncertowej kapeli, która nie zahaczałaby o Polskę. I nic dziwnego, bo pełne energii i zabawowego klimatu połączenie muzyki folkowej i ostrych metalowych patentów, opanowali Finowie jak mało kto w tym gatunku. Korpiklaani nie tylko potrafi porwać energią, lecz również zaczarować wspaniałymi melodiami. Przez ponad 15 lat istnienia zdobyli fanów pod każdą szerokością geograficzną, choć zdecydowaną większość piosenek śpiewają po fińsku.

Na wrzesień 2018 roku zapowiadana jest premiera 10 studyjnej płyty klanu wspaniałych wariatów z Krainy Tysiąca Jezior, zatytułowana „Kulkija". Że można się spodziewać potężnego zastrzyku kapitalnych utworów, przekonują już dwa do tej pory ujawnione, czyli „Kotikonnut" oraz „Harmaja"

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także