„Zalewski śpiewa Niemena”. Zobacz teledysk do słynnego utworu [WIDEO]

/ 3 sierpnia, 2018

Pochodzący z płyty „Zalewski śpiewa Niemena” utwór „Jednego serca” doczekał się oficjalnego teledysku. Zdjęcia odbyły się w hiszpańskim Bilbao, a reżyserem jest Piotr Onopa, ten sam, który odpowiadał za zapadający w pamięć obraz do piosenki „Miłość Miłość”.

To wyjątkowy utwór o poszukiwaniu miłości, o czymś bardzo intymnym, a jednocześnie jest w nim epicki rozmach, oddech, przestrzeń w dźwięku i w słowie. To wyjątkowa piosenka, która wymagała wyjątkowej opowieści w obrazie. Dlatego teledysk opowiada o relacji między dwojgiem ludzi z zupełnie innej perspektywy. Z góry. Tak, jakby byli jedynymi ludźmi na Ziemi.

– czytamy w wiadomości od twórców, czyli Marty Frączek i Piotra Onopy.

Krzysztof Zalewski, Dawid Podsiadło i Kortez w supergrupie?

W główne postacie wcielili się Helena Ganjalyan i Piotr Tołoczko. Za produkcję odpowiada dom produkcyjny F25:

„Jednego serca” to dzieło niezwykłe – wiersz napisany przez Adama Asnyka w 1868 zainspirował Czesława Niemena do stworzenia w 1969 jednego z najbardziej charakterystycznych utworów w jego karierze. W 2017 roku Krzysztof Zalewski wziął na warsztat twórczość Niemena, by rok później pokazać światu własną interpretację.

Na płycie Zalewskiego nie mogło oczywiście zabraknąć „Jednego serca”. Dzisiaj możemy obejrzeć także nowy teledysk do legendarnego utworu. 

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także