Kortez zapowiedział nowe wydawnictwo

/ 5 września, 2018

21 września na rynku ukaże się album zatytułowany „Mini Dom”, na którym znajdzie się siedem utworów (o łącznym czasie trwania około 30 minut), z których pięć było wcześniej opublikowanych na EPkach: „Dobry moment” i „Dobrze, że cię mam”. Na wspomnianej płycie Korteza znajdzie się także utwór „Stare drzewa” (możecie się z nim zapoznać w dalszej części newsa), który został stworzony z myślą o filmie „Kamerdyner” oraz piosenka „Hej wy” promująca jesienną trasę koncertową muzyka. 

Mieliśmy spory problem z wyborem utworów, które ostatecznie miały złożyć się na Mój dom. Na szczęście po zakończeniu nagrań okazało się, że kilka piosenek opowiada o podobnych sprawach i to ułatwiło nam dokonanie finalnego wyboru. Wyjątkiem może być utwór „Boję się”, którego społeczno-obyczajowy charakter trochę nie pasował do tego albumu

– tak brzmi wypowiedź Pawła Joźwickiego – założyciela wytwórni Jazzboy – którą możemy przeczytać w oficjalnej informacji prasowej.

Tracklista wydawnictwa „Mini Dom” prezentuje się następująco:

  1. Hej wy
  2. Mój dom
  3. Dlaczego z tobą jestem?
  4. Czy to już jest dno?
  5. Stare drzewa (pełna wersja)
  6. Boje się
  7. Już nie pamiętam

Kortez (czyli tak naprawdę Łukasz Federkiewicz) ma na swoim koncie dwa studyjne albumy. Wspomniany „Mój dom” ukazał się na rynku w listopadzie ubiegłego roku i – podobnie jak debiutancki krążek „Bumerang” (2015) – zebrał bardzo pochlebne recenzje zarówno ze strony dziennikarzy muzycznych, jak i słuchaczy.

Ostatnio muzyk był natomiast pochłonięty trasą koncertową Męskie Granie. Kortez był jednym z trzech, obok Dawida Podsiadło oraz Krzysztofa Zalewskiego, dowodzących tegorocznej festiwalowej Orkiestry. Wspólnie napisali też utwór promujący ostatnią edycję –  „Początek”, który stał się wielkim hitem, również w komercyjnych stacjach radiowych. 

szy I fot: Facebook

KOMENTARZE

Przeczytaj także