Pracownicy lotniska oddali hołd Freddiemu Mercury'emu w dniu jego urodzin [WIDEO]

/ 5 września, 2018

Gdyby żył, obchodziłby dzisiaj swoje 72. urodziny. Mowa oczywiście o jednym z najlepszych wokalistów (i frontmanów) w historii rocka. Z tej właśnie okazji pracownicy lotniska Heathrow przygotowali specjalne wideo ku pamięci Freediego Mercury'ego.

Być może nie każdy o tym wie, ale muzyk – zanim dołączył do formacji Queen w 1970 roku – pracował jako bagażowy właśnie na tym lotnisku. Dlatego też, z okazji urodzin nieżyjącego już niestety legendarnego wokalisty, osoby wykonujące tę pracę postanowiły złożyć mu specjalny hołd. Personal postanowił nagrać teledysk do wielkiego przeboju formacji – „I Want To Break Free”. Cieszy się on wielką popularnością wśród internautów – ma już ponad 500 tysięcy wyświetleń na Facebooku. Za choreografię odpowiedzialny jest tancerz Lyndon Lloyd. Do wspomnianego układu tanecznego dodano – rzecz jasna – ważny rekwizyt, a mianowicie walizkę.

Co ciekawe – dzisiaj wszyscy pasażerowie, którzy mają na imię Freddie, Frederick albo Farrokhcan, mogą nadać za darmo swój bagaż w liniach British Airways!

Freddie Mercury zmarł 24 listopada 1991 roku w swoim domu w Londynie w wieku 45 lat.

Film coraz bliżej…

Przypomnijmy – produkcja „Bohemian Rhapsody”, w reżyserii Dextrera Fletchera oraz Bryana Singera, trafi na ekrany kin 2 listopada. Film będzie opowiadał o zespole Queen i jego charyzmatycznym liderze, Freediem Mercurym. 

W roli głównej zobaczymy, znanego z serialu „Mr. Robot” Ramiego Maleka, który zagra Freddiego Mercury'ego. Za postać gitarzysty Briana Maya odpowiada brytyjski aktor filmowy i telewizyjny Gwilym Lee. Z kolei Joe Mazzello, który zagrał w biografii Marka Zuckerberga „The Social Network”, wcieli się w basistę Johna Deacona. Natomiast Ben Hardy wystąpi jako perkusista Roger Taylor.

Za scenariusz odpowiada Anthony McCarten („Teoria wszystkiego”), muzycznymi producentami są członkowie grupy: Brian May oraz Roger Taylor

szy

KOMENTARZE

Przeczytaj także