„Koszmar minionego lata”. Horror z lat 90. powróci jako serial

/ 15 października, 2020


Amazon zajmie się przygotowaniem remake’u filmu „Koszmar minionego lata”. Nowa odsłona pojawi się jednak w formie serialu.


Właśnie poinformowano, że Amazon Studios zleciło przygotowanie serialu opartego o film „Koszmar minionego lata” z 1997 roku. Do współpracy zaproszono Sony Pictures Television oraz Original Film. Tworzenie serialu jest na etapie pisania scenariusza, a tego zadania podjął się znana z serialu „Preacher” Sara Goodman. Na razie nie podano więcej szczegółów.

„Koszmar minionego lata” to jeden z kultowych horrorów lat 90. W filmie wystąpili Jennifer Love Hewitt, Sarah Michelle Gellar, Ryan Phillippe czy Freddie Prinze Jr. Produkcja opowiadała o grupie znajomych, która potrąciła podczas nocnej przejażdżki tajemniczego mężczyznę. Nie zważając, że ten wciąż żyje, wrzucili jego ciało do morza. Niedługo po powrocie do miasta jedno z nich dostało anonim z krótką wiadomością: „Wiem, co zrobiłaś zeszłego lata”.

Za scenariusz filmu odpowiedzialny był Kevin Williamson, reżyserią zajął się natomiast Jim Gillespie. Z filmem „Koszmar minionego lata” zapoznać można się w serwisie HBO Go.

Przeczytaj także