„Kult. Film” wkrótce w kinach

/ 30 września, 2019

Kult. Film” to tytuł filmu dokumentalnego o zespole Kult. Prace nad dokumentem wystartowały już w 2014 roku, ale tempa nabrały dopiero w roku 2017. Jak w Radiu Gdańsk powiedziała producentka Olga Bieniek:

Nie chcieliśmy widzom sprzedać z jednej strony czegoś banalnego, a z drugiej sfałszowanego. To nie będzie film o historii zespołu. Ta produkcja ma przedstawić obraz, dzięki któremu będzie można się bardzo zbliżyć do bohaterów. Myślę, że tak blisko nikt nie był, również ja, choć sympatyzuję, uwielbiam i mam słabość do nich wszystkich

W filmie zobaczymy m.in. wątek Didiego, fana, który jeździ na koncerty Kultu zza granicy.  – Potrafił jechać stopem z Madrytu do Polski, do Berlina, Amsterdamu. Spędził też wiele nocy po klatkach i aresztach. To taki freak, który za wszelką cenę chciał po prostu dotrzeć do swoich idoli.

Premiera filmu planowana jest na 22 listopada 2019 roku.

%%REKLAMA%%

Tymczasem zespół Kult jak co roku jesienią ruszył w Pomarańczową trasę. Po dwóch przystankach w Irlandii grupa 5 października rozpocznie polską część trasy koncertem w Rzeszowie. Trasa potrwa do 24 listopada i obejmie między innymi trzy koncerty w Warszawie w dniach 7-9 listopada.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także