Kurt Cobain i Notorious B.I.G. razem? Krist Novoselic komentuje

/ 16 maja, 2017

Zdjęcie przedstawiające największą gwiazdę rocka lat 90. z największą gwiazdą rapu lat 90. szybko zrobiło furorę w mediach społecznościowych. Czy rzeczywiście Kurt Cobain spotkał się z Notoriousem B.I.G.? Czy może jest to tylko fotomontaż?

Jan Borysewicz w teledysku z Peją

Zdjęcie możecie zobaczyć poniżej.

Oczywiście, jest to tylko fotomontaż, ale sprawa dotarła aż do samego Krista Novoselica, byłego basisty Nirvany, który na swoim koncie Twitter skomentował ją następująco:

Zdjęcie jest prawdziwe, ale zostało ucięte. Osoba trzymająca paczkę fajek to Tupac.

Nie wszyscy zdali sobie sprawę, że Novoselic żartuje, co wzbudziło jeszcze większe kontrowersje. Niestety, do spotkania Kurta Cobaina, Notoriousa B.I.G. i Tupaca nigdy nie doszło, a w każdym razie nie zostało to udokumentowane. W rzeczywistości osoba trzymająca papierosy to Pat Smear, gitarzysta udzielający się w Nirvanie pod koniec jej działalności, dziś członek Foo Fighters, a fotomontaż został zestawiony z dwóch poniższych zdjęć.

Niestety, to co łączy Kurta Cobaina, Notoriousa i Tupaca to tragiczny los. Cobain zastrzelił się w kwietniu 1994 roku, a Tupac i Notorious zostali zastrzeleni, odpowiednio w 1996 i 1997 roku. Żaden z nich nie dożył 30 lat.

Muzyka Nirvany wciąż jednak żyje i jest nam przypominana przy różnych okazjach. W sierpniu 2017 roku premierę będzie miał amerykański fantastycznonaukowy serial akcji „The Defenders” opowiadający o grupie super bohaterów, wyprodukowany przez ABC Studios i Marvel Television, dystrybuowany przez serwis Netflix, w reżyserii Marco Ramireza. W pierwszym zwiastunie serialu możemy usłyszeć fragment utworu „Come As You AreNirvany, pochodzącego z wydanej w 1991 roku płyty „Nevermind”.

 

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także