Kvelertak wystąpił z nowym wokalistą [WIDEO]

/ 22 lipca, 2018

Kilka dni temu Erlend Hjelvik, który śpiewał w norweskim zespole Kvelertak od samego początku, ogłosił odejście z grupy. Zespół postanowił jednak nie odwoływać zaplanowanych na lato koncertów i w miniony piątek pokazał się fanom na norweskim festiwalu Fjellparkfestivalen w nowym składzie.

Kvelertak rozstał się z wokalistą. Oficjalne oświadczenie

Nowym wokalistą Kvelertak został Ivar Nikolaisen, wcześniej śpiewający w takich zespołach jak Silver, The Good, The Bad And The Zugly. Co ciekawe, Ivar miał już okazję śpiewać w Kvelertak – pojawił się gościnnie w utworze „Blodtørst” z debiutanckiej płyty.

Zespół tak pisze o nowym wokaliście:

Ivar jest frontmanem, jakiego potrzebujemy. Dla nas to naturalne, że to on zasiądzie na tronie.

Ivar zaś mówi:

Jestem wielkim fanem Kvelertak od kiedy pierwszy raz ich zobaczyłem niemal 10 lat temu. Czuję się zaszczycony, będąc częścią grupy. Nie będę próbował kopiować Erlenda. Erlend jest jak lew, a ja jak mały szczur. Ale wkurzony, kąśliwy szczur, który gotowy jest zaprowadzić całość na nowe szczyty.

Poniżej możecie zobaczyć, jak Ivar Nikolaisen sprawdza się w zespole Kvelertak na żywo.

Zespół zapowiada, że wkrótce wejdzie do studia i przygotuje album z nowym wokalistą.

Kvelertak powstał w 2007 roku w Norwegii i do tej pory nagrał trzy albumy. Na wszystkich nich zaśpiewał Erlend Hjelvik. Ostatnio grupę mogliśmy oglądać w Polsce w kwietniu, na koncercie solowym oraz jako support Metalliki w krakowskiej Tauron Arenie.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także