Lacrimosa kolejną gwiazdą Seven Festival

/ 18 maja, 2010
Sympatycy mrocznych klimatów, będę mieli poważny powód by wybrać się na Seven Festival do Węgorzewa. Kolejną gwiazdą będzie formacja Lacrimosa.
Świętująca właśnie dwudziestolecie istnienia Lacrimosa – europejska legenda gotyku i dark wave będzie sobotnią gwiazdą podczas Seven Sestival 2010. Na czele niemiecko-fińskiego zespołu, który obecnie rezyduje w Szwajcarii stoją chryzmatyczny kompozytor i wokalista Tilo Wolff oraz śpiewająca kontraltem Anne Nurmi. Ta, ciesząca się dużym zainteresowaniem w Polsce grupa wydała kilkanascie płyt i koncertowała na całym świecie. Do Polski przyjedzie w sześcioosobowym składzie na jeden koncert do Węgorzewa. Jednym z najważniejszych albumów w historii działalności zespołu jest koncept album o upadającej miłości i wierze w jej odrodzenie – „Eloida”, nagrany m.in. z Londyńską Orkiestrą Symfoniczną. Przygotowaną z dużym rozmachem gotycko-metalową operę w trzech aktach stworzyło ponad 180 osób! Lacromosa właśnie wydała dwupłytowy album – „Schattenspiel”, który zawiera niepublikowane dotąd nagrania z całego okresu działalności grupy i dwa premierowe utwory. To prezent dla fanów z okazji dwóch dekad działalności grupy.
Seven Festival odbędzie się w dniach 8 – 11 lipca 2010 w Węgorzewie.  W tegorocznej edycji wystąpią m.in. Sepultura, The Legendary Pink Dots, a także polskie rockowe gwiazdy Hey, Coma, Closterkeller. Dla fanów ciężkiego rocka zagrają Vader i Hunter. Pierwszy raz w Węgorzewie zagra Lipali.  W hołdzie Joy Division specjalny program przygotuje supergrupa Heart & Soul, złożona z gwiazd alternatywnego rocka. Ponadto pojawią się Strange Attractor,  Tides From Nebula, California Stories Uncovered, Klimt, Hurt, Sztywny Pal Azji i Koniec Świata.

mk

KOMENTARZE

Przeczytaj także