Serj Tankian z orkiestrą

/ 18 maja, 2010
Serj Tankian, były wokalista System Of A Down, znów w Polsce! Tym razem będzie promował swój orkiestrowy projekt, Elect The Dead Symphony. Koncert odbędzie się w Amfiteatrze Sowińskiego na warszawskiej Woli, mieszczącym około czterech tysięcy osób. Tankian przyjedzie do nas 20 czerwca. To czas, który sprzyja koncertom plenerowym – mówi Ula Nalepińska z organizującej imprezę agencji Makroconcert. Chcieliśmy oddać klimat tego projektu, dlatego postanowiliśmy zrealizować go na otwartej przestrzeni. Dla nas będzie to dodatkowe wyzwanie, bo orkiestrę trzeba w takich warunkach odpowiednio nagłośnić.
Na celowniku artysty znalazła się głównie Europa, w tym środkowo-wschodnia. Muzyk zagra w Czechach (tamtejsza orkiestra pojedzie z nim także do Berlina), Moskwie, ale przede wszystkim pojawi się w Polsce. Wiem, że macie tu zdolnych filharmoników – powiedział nam artysta, zanim jeszcze ogłoszono informację o jego przyjeździe. Postanowiłem, że jeden z koncertów odbędzie się w Warszawie. Nie mogę się już doczekać tych orkiestrowych występów.
W wywiadzie z Tankianem, który opublikowaliśmy w kwietniowym numerze "Teraz Rocka" muzyk opowiadał o kulisach projektu, który zaprezentował po raz pierwszy w Nowej Zelandii przy udziale Johna Psathasa, tamtejszego kompozytora: Polecili mi go ludzie z Auckland Philharmonia Orchestra. Pracowali z nim wcześniej nad kompozycjami innego artysty z Nowej Zelandii. Wykonał świetną pracę, adaptując moje orkiestracje, rozpisując je na 70-osobową orkiestrę. A dzięki nowoczesnym technologiom praca z kimkolwiek na świecie nie jest dziś przecież trudna.

red

KOMENTARZE

Przeczytaj także