Lady Pank. Nowa wersja debiutanckiego albumu już dostępna [AUDIO]

/ 15 czerwca, 2018

Dzisiaj swoją premierę ma album „LP1”, czyli nowe wydanie debiutanckiego krążka. Muzycy Lady Pank postanowili nagrać całość jeszcze raz i w tym celu do tego projektu zaprosili gości – w studiu zespół wsparło wielu artystów, m.in. Piotr Rogucki, Katarzyna Nosowska, Tomek Organek, Artur Rojek czy Grzegorz Markowski.

Dawid Podsiadło. Ruszyła sprzedaż biletów na koncerty artysty

Na płycie „LP1”, oprócz kompozycji, które znalazły się oryginalnie na debiutanckiej płycie, znalazły się także trzy bonusy. Chodzi o następujące utwory: „Tańcz głupia tańcz”„Mała Lady Punk” oraz „Minus 10 w Rio”. Przypomnijmy: piosenki te zostały nagrane przez grupę i wylansowane jeszcze przed ukazaniem się na rynku krążka „Lady Pank”, ale ostatecznie nie weszły na regularny album.

Z całością możecie zapoznać się m.in. na platformie Spotify:

Młodzież dzisiaj słucha zupełnie innych utworów i innej muzyki. Mam tego świadomość, tym bardziej, że tworzę piosenki również dla wielu artystów z młodszych pokoleń. Widzę, czego oni oczekują i czego oczekują ich odbiorcy. Przypomnienie naszej pierwszej płyty, którą debiutowaliśmy 35 lat temu, z ludźmi, którzy na niej występują, a są o wiele młodsi od nas i trafiają do dużo młodszych słuchaczy, może sprawić, że wielu młodych sięgnie po tę płytę i będzie miało obraz tego, co Lady Pank sobą reprezentuje. Być może wielu z nich dowie się dzięki temu o zespole Lady Pank, choć jak obserwuję publiczność na naszych koncertach, to nie mam kompleksu wieku. Spektrum wiekowe ludzi, którzy przychodzą nas posłuchać, ciągle mnie zaskakuje i fascynuje. Ta płyta to prezent również dla nich. Piosenki, które znają i lubią, zostały zaśpiewane przez ich współczesnych idoli. Sam bym sobie kupił taką płytę

– tłumaczy Jan Borysewicz.

Debiutancki krążek na żywo

Nie tak dawno, warszawski klub Stodoła poinformował, że 16 i 17 listopada odbędą się specjalne koncerty formacji Lady Pank, na których wykonany w całości zostanie ten album. Na scenie pojawią się goście, którzy wzięli udział w nagrywaniu reedycji. Bilety na oba koncerty dostępne są w cenach: 69 PLN (płyta) i 100 PLN (balkon).

Debiutancka płyta zespołu należy do najważniejszych osiągnięć w historii polskiego rocka. 

szy I fot: materiały prasowe

KOMENTARZE

Przeczytaj także