10-letni chłopak oddaje hołd Metallice. Zespół docenił młodego perkusistę [WIDEO]

/ 15 czerwca, 2018

Nie tak dawno, na stronie doceniliśmy ośmioletnią Japonkę, która potrafi zaatakować bębny niczym legendarny, nieżyjący już niestety, perkusista Led Zeppelin, John Bonham. Teraz przyjrzyjmy się 10-letniemu Johannesowi, który pochodzi ze Skandynawii. On z kolei zmierzył się z twórczością Metalliki.

Guns N' Roses zarobili najwięcej w historii festiwalu Download?

W poniższym filmiku, trwającym niecałe 13 minut, możemy zobaczyć jak chłopak, który chętnie przywdziewał coraz to inne koszulki z logiem zespołu, wykonuje po kolei wszystkie utwory amerykańskiej formacji pochodzące ze studyjnych albumów. 

Sam zespół, na swoich mediach społecznościowych, docenił umiejętności młodego muzyka. Metallica udostępniła nagranie z dopiskiem: „następna generacja”.

Gigantyczne sumy

Według danych opublikowanych przez „Pollstar” Metallica podczas ostatniej europejskiej trasy koncertowej zarabiała brutto w jednym kraju średnio 2 miliony dolarów. Uwzględniono raporty z 19 krajów, w kilku z nich grupa dała więcej niż jeden koncert. Średnio w danym kraju sprzedano 20 451 biletów, przy średniej cenie biletu 104 dolary. To dało Metallice czwarte miejsce wśród najlepiej zarabiających artystów scenicznych. Pierwsze miejsce zajmuje Justin Timberlake z dochodem 3,2 miliona dolarów, drugie Pink z dochodem 2,4 miliona dolarów, a trzecie cykl koncertów Bruce’a Springsteena na Broadwayu (2,1 mln).

Metallica wkrótce wyruszy w amerykańską trasę koncertową, a do Europy ma powrócić w 2019. Miejmy nadzieję, że już w przyszłym roku, po raz kolejny, grupa przyjedzie do naszego kraju.

szy

KOMENTARZE

Przeczytaj także