Lao Che zdradza szczegóły nowej płyty

/ 7 grudnia, 2017

Na nowej płycie Lao Che sięga do brzmień mogących kojarzyć się z muzyką rozrywkową lat osiemdziesiątych, jednak podanych w charakterystyczny dla twórczości zespołu przetworzony sposób, nawiązujący do wielu gatunków muzycznych. Za produkcję płyty ponownie odpowiada Piotr „Emade” Waglewski oraz Filip „Wieża” Różański. Do zespołu dołączył nowy muzyk – Karol Gola znany między innymi z zespołów Pink Freud czy Jazzombie. 

Film o Queen ma nowego reżysera

„Wiedza o społeczeństwie” – bo taki tytuł będzie nosiła nowa płyta Lao Che – zostanie opublikowana 16 lutego przyszłego roku nakładem Mystic Production. Okładkę, którą można zobaczyć poniżej, przygotował Paweł Ryżko:

W rozmowie z naszym dziennikarzem, Jordanem Babulą, lider grupy Lao Che, Hubert „Spięty” Dobaczewski, powiedział co nieco o nadchodzącym materiale:

Ostatnią płytę nagrywaliśmy wszyscy razem na setkę, co ma swoje zalety, ale też powoduje ciśnienie akustyczne, chaos. Dlatego teraz postanowiliśmy zrobić to zupełnie inaczej. Emade, który jest producentem, wymyślił żeby nagrać ją etapami, różne instrumenty w różnych studiach. 

Wiadomo też, że siódmy studyjny album formacji będzie – co nie jest zaskoczeniem w przypadku Lao Che – oparty na tekstowym koncepcie. Tytułowa „Wiedza o Społeczeństwie” to saga o ludzkich perypetiach. Poczynania ludzi – ich słabości, obawy, wątpliwości, uczucia, spostrzeżenia i marzenia ukazane z perspektywy Człowieka, Polaka, Ziemianina.

Formacja Lao Che zapowiedziała właśnie koncert w stołecznym klubie Stodoła, który odbędzie się 25 marca 2018 roku. Podczas występu zaprezentuje między innymi materiał z nowego albumu. Bilety na koncert trafiły już do sprzedaży.

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także