Lars Ulrich: Aktualny rok jest dla Metalliki najlepszym od 25 lat

/ 30 listopada, 2017

Metallica większość 2017 roku spędziła w trasie, promując wydany pod koniec 2016 roku album „Hardwired… To Self-Destruct”. Grupa dała dużą trasę stadionową po USA, a teraz koncertuje w europejskich halach.

Grammy 2018: Nominacje

Lars Ulrich udzielił wywiadu podczas konferencji Dreamforce, w którym wypowiedział się na temat ostatniej aktywności Metalliki.

To szaleństwo, że po 35 latach ludzie nadal się tak nami interesują. Gramy na małej scenie ustawionej pośrodku hali i w każdej z nich, w których graliśmy w ciągu ostatnich dwóch, trzech tygodni, ustanowiliśmy rekordy frekwencji. Dzięki temu, że scena jest mniejsza, możemy zmieścić więcej osób.

Mamy najlepszy rok dla Metalliki pewnie od ćwierćwiecza. Nie jest tajemnicą, że nie jesteśmy już tacy młodzi, ale niesamowite jest to, że połowa fanów w pierwszych rzędach do 14 i 12-latkowie. Kiedy James, nasz wokalista, pyta, kto pierwszy raz jest na koncercie Metalliki, podnoszą ręce. Szaleństwo. Czy nie wiedzą, że moglibyśmy być ich rodzicami?

Kiedy mieliśmy 22 lata nie zastanawialiśmy się nad tym, co dzieje się wokół nas, ale teraz, po 30 latach, czujemy nasze oddziaływanie na globalną skalę. Był to więc niesamowity rok. A przed nami jeszcze półtora roku koncertów. Dopiero się rozkręcamy.

Lars powiedział też, jak z biegiem czasu zmieniła się perspektywa członków zespołu:

Przez pierwsze 20 lat istnienia Metalliki twierdziliśmy: najpierw zespół i jednostki, a potem rodzina. Ale jakieś 10-15 lat temu odwróciliśmy ten model i teraz na pierwszym miejscu są jednostki i rodzina, a potem Metallica. Dzięki temu jesteśmy teraz w lepszej formie niż kiedykolwiek. Myślę, że jest to nasz najlepszy czas ostatnich 25 lat.

Całą rozmowę z Larsem Ulrichem możecie obejrzeć poniżej.

Metallica już wkrótce może będzie mogła dopisać kolejne osiągnięcia do swojej długiej listy sukcesów. Grupa została nominowana w kategoriach „Najlepszy rockowy album” (za „Hardwired… To Self-Destruct”) i „Najlepszy rockowy utwór” (za „Atlas Rise!”) do nagrody Grammy. Laureatów poznamy już 29 stycznia 2018 roku.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także