Lars Ulrich (Metallica) ocenił występy AC/DC z Bonem Scottem

/ 11 stycznia, 2021

W jednym z wywiadów lider Metalliki postanowił powspominać jedne z pierwszych koncertów, które widział na żywo. Wśród nich były występy AC/DC.


Perkusista Metalliki w wywiadzie dla „Classic Rock Magazine” postanowił powspominać występy na żywo, które widział w latach 70. ubiegłego wieku, gdy był jeszcze młodym chłopakiem. W pamięci pozostały mu wspaniałe koncerty Thin Lizzy, a także AC/DC.

Co ważne, ostatni z wymienionych zespołów widział jeszcze z Bonem Scottem na wokalu. Jakie wrażenie zrobili na nim muzycy? Oddajmy głos Ulrichowi:

Widziałem otwarcie koncertu Black Sabbath w wykonaniu AC/DC w 1976 roku. Widziałem też, jak AC/DC było gwiazdą festiwalu w Kopenhadze w 1977 roku. Bon Scott był niesamowity, nie można było oderwać od niego wzroku. To były czasy jego świetności – w obcisłych jeansach, tenisówkach, bez koszuli.

Uwielbiałem sposób, w jaki trzymał mikrofon ze zwiniętym dwa lub trzy razy przewodem w ręku. Gdy nie śpiewał, stawał na skraju sceny po stronie Malcolma i pozwalał wygłupiać się Angusowi…

Mimo młodego wieku Ulrich w latach 70. obejrzał dużo koncertów kultowych obecnie wykonawców. W rozmowie wspomniał również o widzianych przez niego na żywo zespołach Rainbow czy Deep Purple.

WYDANIE SPECJALNE METALLICA + BLACK SABBATH

KOMENTARZE

Przeczytaj także