Lars Ulrich skomentował popularność „Master Of Puppets”

/ 30 lipca, 2022


„Master Of Puppets” Metalliki trafił na listy przebojów 36 lat po premierze. Wszystko dzięki „Stranger Things”.


Utwór „Master Of Puppets” Metalliki trafił do najnowszego sezonu serialu „Stranger Things”. Spowodowało to wzrost zainteresowaniem tym utworem i jego powrót na listy przebojów.

W wywiadzie dla radia Rock 95.5 Lars Ulrich skomentował ten nagły skok popularności:

Wszystko to dla mnie jest niczym wielki mindfuck. Trudno mi to pojąć. Oczywiście, „Stranger Things” od lat jest niezwykłym fenomenem. Poproszono nas o użyczenie „Master Of Puppets” i chętnie się zgodziliśmy. Staramy się, aby nasza muzyka była częścią tego świata kultury i żeby docierała do fanów. Ale sposób, w jaki to się potoczyło… Kto by pomyślał. Piosenka ma 36 lat i teraz jest w top 40 w Wielkiej Brytanii. Trwa osiem minut, to o czymś świadczy. To pokazuje siłę filmu, siłę telewizji, siłę kultury. Jest to też szansa, by wkręcić młodsze dzieciaki w tę muzykę, żeby odkryły ją dla siebie. Trudno to pojąć, ale to jest niesamowite. Jesteśmy zajarani.

Utwór „Master Of Puppets” pojawił się w finale czwartego sezonu serialu „Stranger Things”. Wpłynęło to znacząco na renesans popularności tej kompozycji Metalliki. Wydany w 1986 roku utwór znalazł się na listach przebojów. Na liście „Top 50 – Spotify” dotarł do miejsca 14., na liście „Apple’s iTunes rock chart” zdobył już miejsce pierwsze. Natomiast album „Master Of Puppets” dotarł na 29. pozycję notowania „Billboard 200”.

Na fali tej popularności Metallica wypuściła niedawno nowy klip do „Master Of Puppets”.

METALLICA WYDANIE SPECJALNE – KUP ONLINE

Co jeszcze znalazło się na ścieżce dźwiękowej „Stranger Things”? Posłuchaj kompletnej playlisty.

KOMENTARZE

Przeczytaj także