Lech Janerka opowiada o nowej płycie [TYLKO U NAS]

/ 2 czerwca, 2019

Lech Janerka przymierza się do wydania pierwszego od czasu „Plagiatów” (rok 2005) albumu studyjnego. Niedawno usłyszeliśmy jego zapowiedź w utworze pod tytułem „Zabawawa”.

Posłuchaj utworu „Zabawawa” Lecha Janerki [AUDIO]

W rozmowie opublikowanej w czerwcowym „Teraz Rocku” przeprowadzonej przez Jordana Babulę Lech Janerka zdradza, że zgodnie z kontraktem ma dostarczyć wytwórni płytę do końca sierpnia tak, żeby mogła ukazać się jesienią tego roku. Tak opowiada o nowej płycie:

Postanowiłem nagrać płytę – skomunikować się ze społeczeństwem, powiedzieć coś miłego, coś gorszącego, a także coś mądrego – choć z tym ostatnim jest ciężko, bo czasy są pokręcone. Dojrzałem jednak do tego, żeby napisać do kilku kompozycji słowa, a teraz kończę kolejne… choć nie chcę zapeszyć, bo na razie nagrałem tylko trzy piosenki. I próbuję napisać kolejnych osiem tekstów.

Dwa utwory, które mój wydawca postanowił pokazać przed premierą całości są bardziej żywe – reszta będzie bardziej stonowana, dojrzała.

Lech Janerka podaje także roboczy tytuł płyty: „Gipsowy odlew falsyfikatu”.

%%REKLAMA%%

Ale to nie jedyne wydawnictwo, które przygotowuje artysta. Wcześniej ma się ukazać płyta „Janerka na basy i głosy”, na których znajdą się jego starsze utwory zaaranżowane na dwa basy i zaśpiewane przez zaprzyjaźnionych artystów.

Lech Janerka myśli także już o… kolejnej płycie studyjnej, której premierę planuje za dwa lata:

Zawsze mam przygotowaną kolejną płytę. Nawet jak nic nie nagrywam, ona wisi w powietrzu.

Premierowy utwór z tej płyty ma trafić właśnie na album „Janerka na basy i głosy”, która ukaże się 2 sierpnia.

rf | fot. Eloy.wikia

KOMENTARZE

Przeczytaj także