Alter Bridge zakończył prace nad nową płytą

/ 2 czerwca, 2019

Ledwie Myles Kennedy skończył koncertować ze Slashem Mark Tremonti zakończył trasę solową, grupa Alter Bridge weszła do studia nagrać nowy album. Jak się okazało kilka dni temu, praca idzie im wyjątkowo szybko.

Alter Bridge poinformował wówczas, że aktualnie trwa miksowanie nagranego materiału, co oznacza, że praca nad płytą wkroczyła w zaawansowaną fazę. Zespół nie podał jeszcze daty premiery płyty, lecz z wcześniejszych wypowiedzi można spodziewać się, że ukaże się ona jesienią 2019 roku.

Zespół poinformował właśnie, że wszystkie etapy w studiu zastały zakończone:

Szósta płyta została nagrana i zmiksowana. Okładka wygląda obłędnie! Nie możemy się doczekać, aż będziecie mogli tego posłuchać.

– napisał basista Brian Marshall w mediach społecznościowch.

Dyskografię Alter Bridge zamyka album „The Last Hero” z 2016 roku.

Kilka miesięcy temu w rozmowie z Rockwellem Andersonem Mark Tremonti mówił:

Alter Bridge wejdzie do studia zaraz po zakończeniu trasy koncertowej zespołu Tremonti, którą gramy z Sevendust. Będziemy w studiu w marcu i kwietniu, a zaraz po tym znów ruszam w trasę z Tremonti. Z Alter Bridge będziemy koncertowali zimą tego roku.

%%REKLAMA%%

Ostatnio muzycy Alter Bridge byli zajęci innymi projektami. Mark Tremonti wydał album „A Dying Machine”, a Myles Kennedy, oprócz wspomnianej współpracy ze Slashem, w zeszłym roku nagrał pierwszy solowy album, zatytułowany „A Year Of The Tiger”.

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także