Led Zeppelin zapowiadają książkę z okazji 50-lecia

/ 27 grudnia, 2017

Muzycy Led Zeppelin zapowiedzieli właśnie wyjątkową książkę z okazji 50-lecia, która ukaże się w 2018.

Teraz Najlepsi 2017 – głosowanie rozpoczęte!

Na chwilę obecną nie wiadomo o niej zbyt wiele – oprócz tego, że w jej powstawanie biorą udział wszyscy żyjący członkowie Led Zeppelin, czyli gitarzysta Jimmy Page, wokalista Robert Plant oraz basista John Paul Jones, oraz że zilustrowana książka ukaże się nakładem wydawnictwa Reel Art Press. Taka informacja pojawiła się w oficjalnych mediach społecznościowych zespołu. Szczegóły mamy poznać już niebawem.

Jak możemy przypuszczać – to nie wszystko co czeka fanów Led Zeppelin w przyszłym roku. Nie tak dawno Jimmy Page zapowiedział, że z tej wyjątkowej okazji, światło dzienne ujrzą dotąd niepublikowane utwory. 

Pojawi się produkt od Led Zeppelin, którego ludzie jeszcze nie słyszeli. Obecnie nad tym pracuję. W przyszłym roku minie 50 lat od powstania, więc pojawi się kilka niespodzianek. 

Temat reaktywacji Led Zeppelin wciąż powraca, w przyszłym roku pewnie jeszcze bardziej się nasili. Grupa po raz ostatni na scenie wystąpiła 10 grudnia 2007 roku w O2 Arena w Londynie z Jasonem Bonhamem (synem Johna) na perkusji na koncercie upamiętniającym zmarłego w 2006 roku szefa Atlantic Records, Ahmeta Erteguna. Pamiątką po tym występie jest płyta koncertowa i film „Celebration Day” (2012).

Później oferty reaktywacji pojawiały się wielokrotnie, jednak Robert Plant je konsekwentnie odrzucał. Jedną z najbardziej lukratywnych ofert przedstawili organizatorzy festiwalu Desert Trip w Kalifornii. Mieli oni zaproponować za jeden koncert aż 14 milionów dolarów!

szy

KOMENTARZE

Przeczytaj także