Legenda metalu zagra na Pol'and'Rock Festival 2018?

/ 14 marca, 2018

Od razu zaznaczamy: to jeszcze nieoficjalna informacja, ale wszystko na to wskazuje, że podczas tegorocznej edycji festiwalu Pol'and'Rock (dawniej Przystanek Woodstock) zagra wielka gwiazda.

Rob Halford chce współpracować z Nergalem!

Mowa tutaj o brytyjskiej formacji Judas Priest. Skąd takie przypuszczenia? W sieci pojawiło się zdjęcie koszulki, która jest sprzedawana na koncertach grupy (wczoraj ruszyła ich światowa trasa). Wypisane są na niej wszystkie miasta, w których zespół w tym roku zagra.

Są oczywiście Katowice (13 czerwca), ale także Kostrzyn nad Odrą (lewy dolny róg). Jest to jak najbardziej możliwe – między 2 a 6 sierpnia jest wolne miejsce w koncertowym kalendarzu Roba Halforda i spółki. Przypomnijmy: Pol’and’Rock Festival odbędzie się w dniach od 2 do 4 sierpnia. 

Poniżej zdjęcie wspomnianej koszulki:

Czy Judas Priest rzeczywiście wystąpią w tym roku dwukrotnie w naszym kraju? Mamy nadzieję, że dowiemy się tego jak najszybciej!

Wiadomo natomiast, że na pewno na festiwalu zagrają m.in. GojiraBlues Pills, Goo Goo Dolls, Arch Enemy czy Lao Che

Działający od 23 lat Przystanek Woodstock w tym roku zadebiutuje pod nazwą Pol’and’Rock Festival. Nadal będzie to festiwal niebiletowany i niekomercyjny. Dlaczego doszło do tej niespodziewanej zmiany? Oddajmy głos Owsiakowi:

Przez 23 lata, dzięki ogromnej życzliwości i przyjaźni organizatorów amerykańskiego Woodstock, korzystaliśmy z tej nazwy, konsekwentnie budując jednak swoją własną, niezależną wizję tego, jak nasza impreza ma wyglądać. Zbudowaliśmy festiwal niekomercyjny, nie nastawiony na zysk, za to nastawiony na ludzi, mający wymiar wydarzenia społecznego i obywatelskiego. Minione 23 lata wyczerpały możliwość korzystania z nazwy Woodstock w takim wymiarze. Dziś tę sprawę przejęła komercyjna agencja, która proponuje nowe zasady wykorzystania marki amerykańskiego festiwalu. A przecież siłą naszego spotkania w Kostrzynie nad Odrą jest niezależność! Przy okazji 24-tej edycji nadszedł więc czas na zmianę i na nową nazwę. Wróciliśmy więc całkowicie swojej, autorskiej marki, do której mamy wszelkie prawa.

Organizatorem festiwalu jest Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, która w taki sposób dziękuje młodzieży za zaangażowanie w zimowy Finał WOŚP. Koncert jest niekomercyjny, darmowy (niebiletowany), a środki na jego organizację zapewniają sponsorzy. Festiwal nie jest finansowany ze środków zebranych w czasie Finału Wielkiej Orkiestry.

szy

KOMENTARZE

Przeczytaj także