Legenda norweskiego punk rocka na OFF Festival 2018

/ 8 lutego, 2018

Album „RockNRoll Machine” ukazuje się dokładnie 20 lat po premierze „Apocalypse Dudes”. Jak deklarują członkowie zespołu, podczas prac nad płytą napędzała ich przyjemna świadomość utożsamiania się z rockandrollową maszynerią. Wydawnictwo obok tytułowego singla promuje kawałek „Hurry Up & Die”.

Wokalista The Dictators aresztowany za napaść

Turbonegro to legenda norweskiego punk rocka, która równie dużo zawdzięcza dziedzictwu Stooges co Kiss, ale konsekwentnie, od niemal trzech dekad, chadza własnymi ścieżkami. Szybko dorobili się kultowego statusu w klubach Oslo i Hamburga, a w dotarciu do szerszej publiczności pomógł im boom na norweski metal – wielu luminarzy blackmetalowej sceny wskazywało Turbonegro jako źródło inspiracji. Dziwaczny wygląd, szokujące teksty, balansowanie z gracją słonia w składzie porcelany na granicy pastiszu i złego smaku, porywające rockandrollowe hymny – jest wiele powodów dla których można kochać Turbonegro.


Podczas tegorocznej edycji OFF Festivalu wystąpią Grizzly Bear, Clap Your Hands Say Yeah z płytą „Some Loud Thunder”, Marlon Williams, John Maus, Big Freedia, Egyptian Lover, Aldous Harding, Oxbow, Bishop Nehru, King Ayisoba i Jacques Greene.

OFF Festival Katowice 2018 odbędzie się w dniach 3-5 sierpnia, w Dolinie Trzech Stawów. Trzydniowe karnety w cenie 260 zł możecie już kupić w OFF Sklepie. Cena ta obowiązuje do 18 lutego lub do wyczerpania biletów z pierwszej puli! W sprzedaży są już również bilety na pole namiotowe, w cenie 70 zł.

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także