James Hetfield (Metallica) reaktywował swoje konto na Instagramie

/ 8 lutego, 2018

James Hetfield regularnie prowadził swoje konto na Instagramie do 10 lipca 2013 roku, kiedy to umieścił ostatni wpis, stwierdzając, że media społecznościowe pochłaniają zbyt dużo czasu. Kilka dni temu jednak powrócił na Instagrama.

Wokalista The Dictators aresztowany za napaść

6 lutego 2018 roku James Hetfield (na Instagramie znany jako „papa_het_” przywitał się ponownie ze swoimi fanami poniższym zdjęciem.

james hetfield, instagram, metallica

Widząc entuzjastyczną reakcję, jeszcze tego samego dnia opublikował kolejny wpis:

WOW! Z waszych komentarzy wylewa się tyle miłości! Bardzo mnie to poruszyło. Dziękuję wam wszystkim. Cieszę się, że za mną tęskniliście. Z góry muszę zastrzec, że nie będę odpowiadał na komentarze. Będę wstawiał zabawne zdjęcia z drogi, ale postaram się nie dać pożreć Instagramowi.

Kolejne dwa zdjęcia opublikowane przez Jamesa Hetfielda dotyczą dnia Cliffa Burtona oraz wizyty w Barcelonie.

28 kwietnia 2018 roku Metallica wystąpi w Polsce, mamy nadzieję, że ten dzień James również upamiętni na swoim Instagramie, który znajduje się pod tym adresem.

Dzień Cliffa Burtona

10 lutego, czyli rocznica urodzin Cliffa Burtona, została ustanowiona w jego rodzinnym mieście, Castro Valley w Kalifornii, jego świętem. Pomysłodawcą całej akcji był Robert Souza, który zwrócił się Miejskiej Rady Doradczej z prośbą o wsparcie swojego projektu. Jak się szybko okazało – bez problemu je otrzymał. Później wystarczyło uzbierać 5 tysięcy podpisów pod wspomnianą petycją w serwisie change.org i poczekać na ostateczną uchwałę.

Na swoim oficjalnym profilu na Facebooku Metallica opublikowała w związku z tą decyzją specjalny post, w którym muzycy napisali:

Dziękujemy wszystkim fanom, którzy wzięli udział w tej inicjatywie. To wspaniałe, że pamięć o nim jest w taki sposób pielęgnowana.

Pierwsze obchody święta odbędą się w najbliższą sobotę, 10 lutego, czyli w 56. rocznicę urodzin Cliffa Burtona.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także