Rock Meets Classic 2018 w Polsce. Zobaczcie, na kogo najbardziej czekamy!

/ 8 lutego, 2018

Polskie koncerty Rock Meets Classic odbędą się 23 kwietnia 2018 w Tauron Arena Kraków i 24 kwietnia 2018 w Atlas Arenie w Łodzi. Za organizację wydarzenia odpowiada JVS Group.

Redaktorzy serwisu TerazRock.pl postanowili przyjrzeć się liście artystów, którzy zaprezentują się w Polsce, i wybrać swoich faworytów:

Kto nie zna takich płyt jak „Breakfast In America” albo „Famous Last Words”? W każdym razie każdy, kto czuje słabość do radiowego, ale wyrafinowanego amerykańskiego rocka progresywnego lat 80. powinien kojarzyć te utwory ozdobione cudownymi solówkami na instrumentach dętych w wykonaniu Johna Helliwella. Helliwell wniósł do stylu Supertramp element jazzująco-klasycyzujący, jednak przy zachowaniu beatlesowskiej przebojowości utworów grupy. Warto przypomnieć sobie choćby utwór „Breakfast In America”, który na pewno każdy zna z radia. Nie każdy jednak wie, że grę Helliwella możemy usłyszeć także na płycie Pink Floyd „A Momentary Lapse Of Reason”. Może dlatego, że jego nazwisko napisano z błędem jako Halliwell?

@Robert Filipowski

Francis Rossi to legenda, legenda brytyjskiego rocka, którego kojarzyć powinien każdy fan muzyki gitarowej. Posiadacz charakterystycznego głosu i wspaniały gitarzysta jest niewątpliwie jedną z największych gwiazd tegorocznego Rock Meets Classic. Warto w tym miejscu wspomnieć, że jego Status Quo w swojej karierze sprzedało ponad 120 milionów płyt, a każdy kojarzy takie niezapomniane przeboje jak „In The Army Now”, „Rockin All Over The World” czy w końcu „Caroline”. Zobaczenie Rossiego przy akompaniamencie orkiestry symfonicznej będzie przyjemnością, a kiedy dodamy do tego inne gwiazdy tegorocznych koncertów – możemy mówić o prawdziwej muzycznej uczcie!

@Michał Grzybowski

Bez wątpienia najbardziej czekam na występ Erica Baziliana z zespołu The Hooters. Choć mam w pamięci, że amerykańska formacja triumfy święciła przede wszystkim w latach osiemdziesiątych, ich największe przeboje wciąż ciężko wymazać mi z pamięci. „All You Zombies” czy „Johnny B” mają wszystko, czego potrzeba rockowemu hitowi. Grupa, na której czele stał wokalista Eric Bazilian, ostatecznie nie zyskała aż tak wielkiej popularności na jaką bez wątpienia zasługiwała, to jednak wielu darzy ją nawet w dzisiejszych czasach ogromnym sentymentem. Zobaczyć Erica na żywo? Bezcenne!

@Szymon Bijak

Poza już wymienionymi, w Łodzi i Krakowie zagrają również: Leo Leoni i Nic Maeder z GotthardJesse Siebenberg z SupertrampMichael Sadler z zespołu Saga. Muzykom towarzyszyć będzie The Mat Sinner Band z Orkiestrą Symfoniczną RMC.

ROCK MEETS CLASSIC 2018 | Koncerty w Polsce:      

Bilety na oba koncerty, które dostępne są od 149 złotych, można kupować za pośrednictwem serwisu Eventim

Do tej pory Rock Meets Classic odbyło się w pięciu krajach, a ponadpółmilionowa publiczność bawiła się przy występach takich gwiazd, jak: Ian Gillan (Deep Purple), Alice CooperDon Felder (Eagles), Steve Lukather (Toto), Joey Tempest (Europa) czy Midge Ure (Ultravox).

Materiał sponsorowany

mg | JVS Group

KOMENTARZE

Przeczytaj także