Wokalista The Dictators aresztowany za napaść

/ 8 lutego, 2018

Wokalista klasycznego zespołu punkowego The Dictators, Richard „Handsome Dick” Manitoba został aresztowany po tym, jak zaatakował swoją byłą dziewczynę, Zoe Hansen, w ich wspólnym mieszkaniu.

Powstanie film o pierwszym wokaliście Faith No More

Do wydarzenia doszło w ubiegły piątek. Według raportu policji, cytowanego przez „NY Daily News” Zoe Hansen zeznała, że Manitoba ją ugryzł oraz próbował udusić. Wokalista The Dictators ma stanąć przed sądem 26 marca.

The Dictators powstali w pierwszej połowie lat 70. w Nowym Jorku i uznawani byli za jeden najbardziej wpływowych dla amerykańskiego punk rocka zespołów, mimo że nie zrobili takiej kariery jak bliscy im Ramones. Grupa wydała swój debiutancki album, zatytułowany „The Dictators Go Girl Crazy!” w 1975 roku, lecz zawiedziona brakiem komercyjnych sukcesów na kilka miesięcy zawiesiła działalność, by powrócić płytą „Manifest Destiny” w 1977 roku, a rok później wydać „Bloodbrothers”, na którym gościnnie wystąpił Bruce Springsteen. Niedługo później grupa znowu zawiesiła działalność.

W późniejszych latach okazjonalnie reaktywowała się, wydając między innymi koncertowy album „Viva Dictators” w 2005 roku.

W 2013 roku Manitoba zaczął występować pod szyldem The Dictators NYC, jednak przegrał batalię sądową o prawa do nazwy i w 2017 roku zmienił ją na Manitoba NYC.

The Dictators – „Stay With Me”

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także