Legenda space rocka dołączyła do składu Summer Fog Festival 2024

/ 11 czerwca, 2024


Skład tegorocznej edycji Summer Fog Festival poszerzył się o legendarny spacerockowy zespół.


Do składu tegorocznej edycji Summer Fog Festival dołączył legendarny zespół Hawkwind. Hawkwind został założony w 1969 roku przez Dave’a Brocka i Micka Slattery’ego i od tamtej chwili nieustannie eksperymentuje z brzmieniem, tworząc unikalne połączenie hard rocka, space rocka i rocka psychodelicznego. Zespół jest również uważany za prekursora muzyki punkowej. W jego składzie przez pewien czas grał Lemmy Kilmister zanim założył zespół Motorhead.

Podczas swojej kariery Hawkwind konkurował z największymi gwiazdami sceny rockowej, takimi jak Pink Floyd czy Led Zeppelin. Mimo licznych zmian personalnych, jedynym stałym członkiem zespołu pozostaje lider Dave Brock. Hawkwind zagra w katowickim Spodku 14 lipca 2024.

Tegoroczna edycja festiwalu rocka progresywnego Summer Fog odbędzie się w dniach 13-14 lipca 2024 i na scenie będziemy mogli zobaczyć gwiazdy światowego oraz polskiego progrocka.

Wśród ogłoszonych gwiazd jest Colosseum. Zespół został założony w 1968 roku i od tamtej pory zdobył serca fanów na całym świecie. Ich innowacyjne podejście do muzyki, wirtuozerskie solówki i zwarta sekcja rytmiczna sprawiają, że są niezapomnianym doświadczeniem na żywo. Po latach przerwy, zespół powrócił w nowym składzie, gotowy na europejską trasę koncertową oraz festiwalowe lato 2024.

Drugą ogłoszoną gwiazdą jest Big Big Train. Zespół znacznie młodszy, ale już mający renomę na światowej scenie. Zespołowi udało się stworzyć unikalne brzmienie, łącząc w swych kompozycjach elementy progresywnego rocka, folk rocka i rocka symfonicznego. Ich teksty opowieściowe poruszają tematy natury, historii oraz emocji, zyskując uznanie na całym świecie. Choć grupa funkcjonuje już od ponad 30 lat dopiero niedawno zaczęła działalność koncertową i przyjedzie do Polski po raz pierwszy.

W trakcie Summer Fog Festival zagra też Alex Henry Foster, Project Enigmatix Tribute To Czesław Niemen, Agusa, Fren, a 35-lecie świętować będzie polski zespół Lizard.

Bilety na festiwal wciąż są w sprzedaży.

KOMENTARZE

Przeczytaj także