„RoboCop" doczeka się kontynuacji stworzonej przez słynnego reżysera

/ 12 lipca, 2018

RoboCop Returns” to tytuł kontynuacji filmu „RoboCop” z 1987 roku w reżyserii Paula Verhoevena z Peterem Wellerem w roli głównej. Wyreżyserowania sequela podejmie się Neill Blomkamp, południowoafrykański reżyser znany z filmu „Dystrykt 9”, a ostatnio także „Chappie”, w którym w rolach głównych wystąpili członkowie zespołu Die Antwoord.

Nowy Joker potwierdzony. Zaskakujący wybór!

Nowy „RoboCop” ma być bezpośrednią kontynuacją filmu z 1987 roku. Jego scenariusz stworzyli twórcy oryginalnego „RoboCopa”, Ed Neumeier i Michael Miner, a akcja filmu osadzona będzie w Detroit. W krótkim opisie filmu możemy poznać zarys fabuły:

Anarchia znowu rządzi, a los Detroit wisi na włosku. RoboCop powraca by walczyć z przestępczością i korupcją.

Blomkamp powiedział w wywiadzie dla „Deadline”:

Oryginalny [RoboCop] wywarł na mnie ogromne wrażenie, kiedy byłem dzieckiem. Bardzo mi się podobał i stał się klasyką XX-wiecznej filmografii spod znaku science-fiction. Pod powierzchnią niósł głębokie przesłanie. Mam nadzieję, że podczas pracy nad sequelem uda nam się zbliżyć do oryginału. Taki jest mój cel.

Nie znamy jeszcze daty premiery nowego „RoboCopa”, ani odtwórców głównych ról.

RoboCop” przedstawiał losy policjanta Alexa Murphy’ego, który został zamordowany przez członków gangu, a następnie przywrócony do życia jako cyborg. Film odniósł ogromny sukces i doczekał się kontynuacji – z 1990 oraz 1993 roku – a także remake’u z 2014 roku oraz serialu aktorskiego i animowanego. Fabuła „RoboCop Returns” ma odnosić się do oryginalnego filmu, z pominięciem wydarzeń przedstawionych w sequelach.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także